Zahajuje 21. ročník komunikační soutěže Zlatý středník

neděle, 22. ledna 2023, 08:05 Aktuality, PR MediaGuru

Do 21. ročníku soutěže Zlatý středník je možné podávat přihlášky do 31. března, do konce ledna lze využít zvýhodněné registrace.

Zdroj: PR Klub

Zdroj: PR Klub

Startuje 21. ročník komunikační soutěže Zlatý středník, jež se otevírá nejen pro Českou republiku, ale počtvrté i pro Slovensko. Až do 31. ledna mohou přihlašovatelé využít zvýhodněné „early birds“ registrace, přihlášky pak lze podat až do konce března. Vítězové budou vyhlášeni v září.

Poplatek za přihlášení se i přes bezprecedentní růst všech cen nemění. „Vycházíme vstříc zadavatelům a přihlašovatelům, kteří nám po mnoho let zachovávají loajalitu. Cílem PR Klubu a potažmo soutěže Zlatý středník je posunovat jednotlivé disciplíny komunikace a public relations kupředu a představovat to nejlepší, co v Česku a na Slovensku vzniká. Chceme tím podpořit to, aby měl co nejširší počet organizací možnost představit své projekty, na které jsou jejich týmy hrdé,“ říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu, organizace, jež soutěž pořádá. 

Přihlašovat projekty lze ve třech cenových vlnách. Nabídka snížené ceny za přihlášky do hlavních kategorií platí do 31. ledna. Sleva činí 1 000 Kč, čímž cena za přihlášení klesá na 4 950 Kč bez DPH. V únoru následuje druhá vlna registrací za 5 950 Kč bez DPH. V březnu se pak cena přihlášky o 1 000 Kč zvyšuje na 6 950 Kč bez DPH. Přihlášení do oborových kategorií zůstává cenově po celou dobu neměnné. Přihlášky mohou podávat firmy, agentury, neziskové organizace i vládní instituce na www.zlatystrednik.cz/prihlaska do 31. března.

Do soutěže, která nabízí 20 hlavních a 9 oborových kategoriích, se zapojí téměř 100 porotců z řad seniorních profesionálů, kteří udělí každému projektu detailní bodové hodnocení a slovní zpětnou vazbu. „Zpětné vazby vnímám jako alfu a omegu celé soutěže. Jsou totiž důvodem, proč se naše soutěž liší od těch ostatních – přihlašovatelé se k nám nebojí přihlásit i rozpracované projekty, a to zcela vědomě, pouze aby získali hodnocení od těch nejlepších v oboru,“ popisuje Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu, která dohlíží na zpracování vazeb od celkem 16 porot. Kromě zmíněných kategorií budou vyhlášena ocenění Grand Prix Projekt roku, Osobnost PR, Talent a Nejlepší agentura, což jsou kategorie, kdo kterých se nelze přihlásit. 

Již počtvrté se soutěž otevírá také slovenským přihláškám. „Zájem ze Slovenska stoupá, v loňském roce počet přihlašovatelů opět vzrostl. Slovenské kampaně se pravidelně umisťují na příčkách vítězů, což je pro zadavatele skvělým ukazatelem, že jde jejich dlouhodobá komunikační strategie správným směrem,“ přibližuje Štefan Frimmer, spoluzakladatel platformy Komunikačních expertů, který na Slovensku získal cenu ‚PR osobnost roku‘ a soutěž opětovně zaštítí. „Slovenské společnosti si tak mohou změřit síly v konkurenci většího československého trhu. Získané ocenění je vnímáno velmi pozitivně ať už v externí nebo interní komunikaci,“ dodává Simona Mištíková z agentury Divino patřící mezi aktivní členy poroty. 

-stk-