ADC Awards vyhlásí speciální YouTube cenu

úterý, 21. února 2023, 11:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Soutěž ADC Czech Creative Awards vyhlásí speciální cenu společně se svým generálním partnerem – YouTube.

Zdroj: ADC

Zdroj: ADC

Letošní 30. ročník ADC Czech Creative Awards vyhlásí společně se svým generálním partnerem YouTube speciální cenu ADC YouTube Award. Utkat se o ni mohou přihlašovatelé, kteří hlásí své kreativní počiny do vybraných kategorií ADC Awards a v přihlášce potvrdí využití YouTube jako součásti media mixu. 

Videa je možné registrovat v kategorii Film Short Format, Film Medium Format, Film Long Format a ve všech kategoriích sekce B: Engagement a C: Experience. Kreativní práce za poslední rok a půl lze přihlásit do 28. 2. na novém webu soutěže

„Z výzkumu Nielsen Catalina Solutions, ale i dalších renomovaných agentur vidíme, že kreativa je tím, co zásadně ovlivňuje úspěšnost kampaně ve vztahu k obchodním cílům. Nejde jen o její kvalitu, ale také o to, jak je přizpůsobena jednotlivým platformám, na nichž  se zobrazuje. Na YouTube fungují trochu jiné principy než například v klasické televizi. Divák bývá v jiném rozpoložení a tomu by daná kreativa měla odpovídat. Za léta testování a díky analýze statisíců historických kampaní již známe vzorce a prvky, které by měla kreativa splňovat, aby diváka oslovila a přiměla ke kýžené akci,” vysvětluje Marie Krátká, Enterprise Business Lead společnosti Google pro Česko a Slovensko. „Společnost Kantar tato doporučení otestovala tzv. meta-analýzou na již proběhlých kampaních a zjistila, že kampaně, které se jimi řídily, zaznamenaly signifikantně vyšší dopad jak krátkodobě na metriku pravděpodobnost nákupu, ale rovněž dlouhodobě na budování povědomí o značce,” dodává. 

Garantem ocenění bude porota složená ze zástupců YouTube a expertních členů poroty ADC Awards 2023 pro oblast digitální média. Speciální cena bude udělena nejkreativnějšímu videu na základě kritérií Best practices Guidance od YouTube tzv. ABCDs. Ta se dívají na to, jak je v rámci videa pracováno s faktory jako získání pozornosti, práce s brandingem, „napojení“ na uživatele nebo výzva k akci.

Vyhlášení vítězů proběhne v průběhu slavnostního ceremoniálu ADC Awards 10. května v divadle Archa.

ADC Awards představuje porotu, spouští kampaň

středa 15. února 2023

-stk-