Answear.com kupuje Sneakerstudio a značku PRM

pátek, 17. února 2023, 18:10 Aktuality, Marketing MediaGuru

Módní e-shop Answer.com vstupuje do nového segmentu. Do svého portfolia přidává Sneakerstudio a prémiovou streetwear značku PRM.

Zdroj: Answear.com

Zdroj: Answear.com

E-commerce společnost Answear.com, zaměřující se na módu a lifestyle, oznamuje novou akvizici. Kupuje část firmy Fashion Trends Group, jež stojí za Sneakerstudiem, jedním z předních prodejců tenisek a streetwear ve střední a východní Evropě, a rostoucí prémiovou značkou streetwear módy PRM. Od nových přírůstků si Answear.com, který v roce 2022 vygeneroval tržby ve výši téměř 5 miliard korun, slibuje rychlejší vstup do nového segmentu, zajímavé obohacení produktové nabídky a možnost oslovit nové skupiny zákazníků. Sneakerstudio a PRM s novým majitelem zase získávají vyspělé technologické a logistické zázemí a vyladěný provoz.

„Máme rádi značky, které vynikají především jedinečnými prémiovými nabídkami tenisek a streetwearu. Tímto spojením rozšiřujeme naši obchodní oblast a díky specializovaným produktovým řadám máme příležitost oslovit nové skupiny zákazníků, včetně generace Z nebo zákazníků se zájmem o prémiové a luxusní zboží. Všechny prognózy předpokládají dynamický růst trhu exkluzivních produktů, čemuž také věříme. Jsme přesvědčeni, že tato transakce nám umožní vstoupit do tohoto segmentu rychleji a efektivně se v něm rozvíjet,“ komentuje Krzysztof Bajołek, CEO Answear.com. 

V rámci akvizice Answear.com získává nejen webové stránky Sneakerstudio a PRM, ale i jejich dva kamenné obchody v Krakově a Varšavě, smlouvy se značkami a prodejní a marketingové týmy. 

Touto koupí společnost rozšiřuje portfolio produktů a navazuje na dlouhodobou strategii, v rámci které se z internetového obchodu s módou chce stát internetovým místem pro „lifespiration“, tedy místem pro inspiraci zákazníků žít podle vlastních představ. „Od roku 2021 se v Answearu řídíme heslem ,Lifespiration starts here‘. Inspirujeme, probouzíme kreativitu v lidech a motivujeme je k odvaze i k plnění vlastních snů. Nová akvizice brzy rozšíří naši nabídku o unikátní streetwear a tenisky, kterými budou naši zákazníci ještě více schopni vyjádřit svou osobnost a styl,“ komentuje novinku country manažerka pro Českou republiku a Slovensko Nicole Groesslová.

Sneakerstudio vzniklo v roce 2015 v krakovské čtvrti Kazimierz, kde má rovněž svou vlajkovou prodejnu v ulici Starowislna 55. Nabízí produkty značek Adidas Originals, New Balance, Carhartt a Veja. V zemích střední a východní Evropy, včetně České republiky, provozuje lokální e-shopy, své produkty však prodává i na západoevropských trzích, mimo jiné prostřednictvím globální stránky provozované v angličtině.

Značka PRM představuje nový koncept, nabízející luxusní streetwear & fashion produkty. Navzdory rané fázi svého vývoje již přilákala mnoho známých značek, jako jsou Y-3, A.P.C., Marni, A-Cold-Wall, MISBHV a Rick Owens. Má vlastní globální e-shop i kamennou prodejnu ve Varšavě v ulici Swietokrzyska 16.

„Víme, že společnost Fashion Trends Group čelila v poslední době mnoha výzvám, s nimiž se v nepředvídatelném prostředí minulých měsíců potýkala nejedna menší firma. Náročné období se jí ale podařilo přežít a my jsme přesvědčeni, že s naší podporou bude v příštích letech úspěšná,“ popisuje Krzysztof Bajołek a dodává: „Samozřejmě, že v této fázi zatím nechceme o našich rozvojových plánech prozrazovat příliš mnoho podrobností, ale můžeme říct, že v kategorii tenisek a streetwear vidíme na trzích, kde působíme, velký potenciál i spoustu synergií v produktové a provozní oblasti. Chceme získané značky dále rozvíjet pomocí e-commerce a logistických řešení vyvinutých Answear.com. Vstup do tohoto segmentu, který obvykle generuje vyšší AOV, pro nás představuje při zachování kvality a nižších provozních nákladů Answear.com potenciál dobré ziskovosti a oslovení nových skupin zákazníků.“

-stk-