APRA si zvolila nové vedení, předsedou je Radek Maršík

pátek, 3. února 2023, 13:05 PR MediaGuru

Sedmičlenné výkonné radě APRA bude příští dva roky předsedat Radek Maršík, střídá Patrika Schobera.

Radek Maršík (uprostřed) je novým předsedou výkonné rady APRA, Zdroj: APRA

Radek Maršík (uprostřed) je novým předsedou výkonné rady APRA, Zdroj: APRA

Asociace public relations (APRA) si na svém generálním shromáždění zvolila novou výkonnou a revizní radu, převolena byla také etická a smírčí komise. Sedmičlenné výkonné radě bude příští dva roky předsedat Radek Maršík. APRA momentálně zahrnuje 24 členů z řad agentur a 15 přidružených členů. Primárním cílem asociace zůstává kultivace oboru PR, prosazování nejlepší praxe a vytváření platforem k profesní diskuzi a vzdělávání.

Ve výkonné radě Asociace public relations (APRA) pokračují kromě Radka Maršíka (FleishmanHillard) také Petr Lesenský (Lesensky.cz) a Rostislav Starý (Konektor), které nově doplňují Anna Balíčková (Grayling Czech Republic), Jan Klíma (AC&C Public Relations), Michal Růžička (Stance Communications) a Ondřej Tesař (Epic PR).

„APRA vstupuje do letošního roku v historicky nejsilnější sestavě s téměř 40 členy z řad agentur i firem. Nová výkonná rada bude dále rozvíjet klíčové projekty, jako je Lemur, PRCA nebo PR Summit. V posledních dvou letech jsme se výrazněji zapojovali do veřejných diskuzí a témat, které formují naše odvětví, a v tom budeme také pokračovat. Dále chceme posílit naše vzdělávací projekty, nově chystáme onlinový kurz pro nové PR profesionály, a jako sektor potřebujeme zůstat atraktivní nejen pro mladé talenty, což je také jedním z našich cílů.“ uvedl nový předseda APRA Radek Maršík, který po dvou funkčních obdobích nahrazuje ve vedení asociace Patrika Schobera.

Etickou a smírčí komisi asociace obsazují Vladimír Bystrov (Bison & Rose), Dita Stejskalová (Ogilvy Public Relations), Pavel Novák (AMI Communications), Marek Pražák ( Svengali) a Pavlína Rieslová (Ewing PR). Složení revizní rady zůstává na další dva roky neměnné, členy jsou i nadále Jaroslav Duroň (Konektor), Martina Frýdl (AC&C Public Relations) a Jan Kučmáš (AMI Communications).

-mav-