Českobudějovické Netro Life Radio významně rozšíří FM

pátek, 24. února 2023, 12:50 Rádio, Aktuality MediaGuru

Zásadní krok ve své dosavadní tříleté existenci chystá jihočeská rozhlasová stanice Netro Life Radio vysílající v Českých Budějovicích.

Provozovatel Netro Life Radia chystá přesun vysílače na téměř 600 metrů vysokou kótu Baba a dvojnásobné navýšení výkonu. Dosavadní městský vysílač v Českých Budějovicích s výkonem 200 Wattů se má přesunout na kótu Baba, která se nachází východně od města. Díky nadmořské výšce téměř 600 metrů a navýšení výkonu na 400 Wattů předpokládá majitel stanice Pavel Konopa výrazné navýšení pokrytí FM signálem. „Jedná se o jednu z nejlepších kót, která nám zajistí pokrytí jižní Čech,“ uvedl pro portál MediaGuru.cz Konopa.

Snaha přesunout FM frekvenci 100,8 MHz z města na atraktivní kótu trvala podle majitele stanice přibližně dva roky. „Antény budou na stožáru operátora O2, prakticky ve výšce 650 metrů. Předpokládám, že naše pokrytí bude zasahovat od Votic až po rakouský Freistadt. Omezení budeme mít pouze na severovýchod kvůli jinému vysílači v Dačicích,“ doplnil Pavel Konopa. Technické parametry ČTÚ již schválila vysílací rada, nyní se čeká na konečně stanovisko telekomunikačního regulátora.

-lukpol-