Do Seznam Zprávy nastoupil Jiří Špaček, pracuje na AI

čtvrtek, 16. února 2023, 11:45 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Jiří Špaček přichází z Českého rozhlasu. V Seznamu se bude podílet na hledání možností pro využití umělé inteligence v obsahové produkci a distribuci.

Jiří Špaček, zdroj: Seznam.cz

Jiří Špaček, zdroj: Seznam.cz

Jiří Špaček, který stál za rozvojem webu iRozhlas.cz nebo aplikace mujRozhlas, nastoupil do společnosti Seznam Zprávy na pozici zástupce ředitele pro rozvoj. Před příchodem Českého rozhlasu pracoval ve společnosti Mafra. V Seznamu se bude podílet na využití možností umělé inteligence pro tvorbu a distribuce obsahu.

„V Seznam Zprávách jsme už v loňském roce začali zkoumat potenciál nové generace technologií umělé inteligence (AI) v obsahu. Věříme, že AI změní způsob, jak kvalitní obsah vzniká a jak se může dostávat k uživatelům. Jirkovy zkušenosti v oblasti audia, textu či produktu nám pomůžou správně uchopit změny ve fungování a přemýšlení redakce budoucnosti,“ řekl Jakub Unger, ředitel divize zpravodajství a rádií Seznam.cz.

„Vývoj v oblasti umělé inteligence jde nesmírně rychle dopředu, je to doslova technologická tsunami, která na jedné straně urychlí a usnadní práci redaktorům a na druhé zvýší zásah i komfort čtenářům, posluchačům a divákům. Nabídka podílet se na tomto rozvoji v rámci nejsledovanějšího seriózního média se neodmítá,“ uvedl Jiří Špaček.

V novém působišti se bude kromě webu Seznam Zprávy věnovat obsahově technologickému rozvoji značek, jako jsou Proženy.czGaráž.cz či rádia Expres FM a Classic Praha.

-mav-