HBO a Discovery+ mají více předplatitelů, plány fúze se mění

pátek, 24. února 2023, 08:05 TV MediaGuru

O více než jeden milion se zvýšil počet předplatitelů HBO, HBO Max a Discovery+. Mateřská společnost zároveň upravuje plány s fúzí HBO Max a Discovery+.

Zdroj: Warner Bros

Zdroj: Warner Bros

Počet globálních předplatitelů placených streamovacích služeb Discovery+, HBO a HBO Max se v posledním loňském čtvrtletí zvýšil na souhrnných 96,1 milionů, což bylo o 1,1 mil. více než ve třetím čtvrtletí 2022. K navýšení počtu předplatitelů pomohl návrat HBO Max na kanály Amazonu v prosinci 2022. Výnosy této divize streamovacích služeb se v posledním loňském čtvrtletí meziročně zvýšily o 6 %. Oznámila to mateřská společnost Warner Bros Discovery, která zveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2022.

Divize streamovacích služeb zůstává ve ztrátě (EBITDA: -217 mil. USD), ale tu se podařilo snížit z -728 mil. USD ve stejném období o rok dříve. Vyšší jsou v této divizi příjmy z reklamy (meziročně +75 %), ale jejich celková výše 123 mil. USD je ve srovnání s příjmy z distribuce nízká. Kombinovaný produkt předplatného s reklamou zatím není uveden na všech trzích.

Management v investičním hovoru uvedl, že firma pracuje na spojení služeb HBO Max a Discovery+, oproti původním plánům ale dál ponechá samostatně službu Discovery+ a do nové nabídky spojí „to nejlepší z HBO Max a z Discovery+“. Nový produkt, podle zpráv z médií má vystupovat pod názvem „Max“, bude pravděpodobně spuštěn už letos v dubnu. Firma chce alespoň 12. dubna představit detaily k uvedení nového projektu.

Zklamáním je výsledek společnosti Warner Bros Discovery ve vysílací divizi (kanály CNN, HGTV, Food Network, Discovery, TNT, TLC, Eurosport a další), která v posledním čtvrtletí 2022 ztratila meziročně na reklamním trhu 14 %. Vedení firmy zároveň v hovoru přiznalo, že výhled v reklamním odvětví zůstává nejistý.

-mav-