Ikea rozšiřuje síť plánovacích studií v regionech

pátek, 10. února 2023, 10:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Ikea představí formát menších plánovacích studií v regionech. Po Českých Budějovicích následuje Hradec Králové.

Zdroj: Ikea

Zdroj: Ikea

Ikea i letos pokračuje v rozvoji sítě svých menších plánovacích studií v regionech, kde zákazníci najdou odbornou pomoc s plánováním kuchyní, úložných prostor a skříňových systémů. Po Českých Budějovicích budou následovat i další města, prvním z nich bude Hradec Králové. V duchu hesla „Být zákazníkům blíže“ však společnost spouští také službu Skenuj a nakupuj, rozšiřuje do regionů i cirkulární služby a přidává nové kamenné a mobilní výdejní místa. 

V Českých Budějovicích bylo první z nových plánovacích studií otevřeno v polovině ledna v nákupním centru IGY. „Jsme moc rádi, že první z nových plánovacích studií v regionech otevíráme právě zde. V Českých Budějovicích a okolí máme více než 51 tisíc členů našeho věrnostního klubu Ikea Family. Víme, že do našich obchodních domů v Praze jezdily z jižních Čech dokonce organizované zájezdy. Nyní budeme zákazníkům z celého regionu blíže,“ říká Jiří Kuča, ředitel obchodního domu Ikea Zličín. 

Na ploše téměř 100 m2 si zákazníci mohou prohlédnout nabízené materiály, dekory, vybavení i vybrané výrobky. Plánovací studio má otevřeno denně od 9 do 20 hodin. K dispozici bude i specialista, který může zákazníkům pomoci naplánovat konkrétní řešení v plánovačích se zaměřením na kuchyně a úložné prostory, zboží objednat a doručit domů nebo do některého výdejních míst. V rámci plánovací získá zákazník 2D nebo 2D vizualizaci, kalkulaci s nákupním seznamem, výpočet ceny dopravy, montáže, instalace či rady a tipy týkající se zařízení bydlení. 

Kamenná výdejní místa naleznou zákazníci ve všech větších městech po celé České republice, která nemají omezení hmotnosti na objednávku. Na vybrané místo si mohou zákazníci nechat dovézt vše od svíčky až po kuchyni. Patří mezi ně Plzeň, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Olomouc, Zlín, Jihlava a České Budějovice.

Minulý rok na jaře spustila Ikea i mobilní výdejní místa, která doplnila síť osmi kamenných výdejních míst v regionech. Tyto pobočky naleznou zákazníci v Moravskoslezském a Karlovarském kraji. Do budoucna se má jejich počet navýšit. 

-stk-