Makro se ve své strategii zaměří na výhodné ceny

pondělí, 6. února 2023, 10:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Makro mění komerční strategii a během dvou let investuje přes půl miliardy korun do cen zboží.

Makro uvádí program „Stabilně výhodná cena“, zdroj: Makro ČR.

Makro uvádí program „Stabilně výhodná cena“, zdroj: Makro ČR.

Velkoobchod Makro ČR přichází s novou komerční strategií a během dvou let investuje více než 500 milionů korun do cen zboží. Program „Stabilně výhodná cena“ má zákazníkům ze segmentu gastronomie a maloobchodu zaručit dlouhodobě výhodné ceny na artikly, které jsou pro jejich podnikání klíčové. Reaguje tak na současnou ekonomickou situaci, jež vyvíjí tlak na podnikatele a spotřebitele. 

V rámci nového programu nabídne Makro až osm tisíc položek s dlouhodobě výhodnou cenou. „Ať už naši zákazníci podnikají v gastronomii, pohostinství nebo provozují vlastní obchod, stabilita je pro ně v současné turbulentní době klíčová. Jako velkoobchodník je Makro mostem mezi výrobci a zákazníky. Cítíme odpovědnost podniknout kroky proti této nové a náročné dynamice trhu,“ říká Atila Yenisen, generální ředitel Makro ČR.

Do programu Makro zařadí jak produkty svých privátních značek, tak i nejprodávanější výrobky dodavatelských značek. Bude se jednat o klíčové produkty důležité pro podnikání zákazníků z řad gastronomie i maloobchodu. Každá položka zařazená do programu bude v prodejnách speciálně označena symbolem „směrovky“, který usnadní orientaci v prodejně. Klíčovým faktorem jsou i nové modré cenovky, kterými budou výrobky v programu odlišeny od ostatních. 

„Díky novému programu zvýšíme efektivitu a pomůžeme našim zákazníkům šetřit peníze; vždy nakoupí za výhodné ceny a nemusí se předzásobovat akčním zbožím. Ušetří také čas, protože nemusí čekat na slevové akce a vše nakoupí na jednom místě a v požadovaném množství. Díky směrovce zboží snadno najdou na paletových stáních v prostřední uličce i ve standardním regálu. V neposlední řadě také ušetříme práci zaměstnancům díky menšímu počtu změn paletových stání a snížíme počet změn cenovek,“ uvádí Jiří Nehasil, ředitel prodeje a provozu Makro ČR.

Makro kvůli programu pravidelně sleduje a porovnává ceny a upravuje je podle aktuálních tržních a konkurenčních cen. Využije k tomu dva cenové mechanismy – každodenní výhodná cena u velkých balení zaměřená primárně na provozovatele gastronomie a zvýhodněná cena při nákupu více kusů v balení v již známém programu Nakupte více, zaplaťte méně pro maloobchodníky. 

Nový program velkoobchod představil u příležitosti 25 let od svého vstupu na český trh. V rámci oslav nabízí svým zákazníkům také limitované edice vybraných produktů či různé komerční pobídky. Ačkoliv některé aktivity jsou krátkodobé, program Stabilně výhodná cena bude trvalý.  

Makro si připomíná 25 let na českém trhu

středa 21. září 2022

-stk-