Mondelēz nasazuje u vybraných značek ekologické stojany

středa, 15. února 2023, 12:50 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Mondelēz International mění u značek Milka dezerty, Oreo a BeBe Dobré ráno stojany.

Od svátku svatého Valentýna začíná například značka Milka využívat nové hnědé recyklovatelné papírové stojany, zdroj: Mondelēz International.

Od svátku svatého Valentýna začíná například značka Milka využívat nové hnědé recyklovatelné papírové stojany, zdroj: Mondelēz International.

Ode dne svatého Valentýna využívají značky Milka dezerty, Oreo a BeBe Dobré ráno v řadě obchodů v České republice a na Slovensku nové hnědé recyklovatelné papírové stojany. Jde o výsledek práce českého týmu kreativního prodeje firmy Mondelēz International (MDLZ), který se rozhodl snížit dopady způsobu prodeje cukrovinek, čokolády a sušenek na životní prostředí. V regionu jde o první plošný projekt s potenciálem rozšíření na celé portfolio výrobků a do dalších zemí.

„V Česku spotřebuje MDLZ stovky tisíc materiálů ročně pro propagaci potravin na prodejních plochách,“ uvedl Václav Vršínský, který je manažerem pro obchodní strategii na prodejních místech pro ČR, SR a Maďarsko, a dodává: „Zavedli jsme proto strategii pro udržitelnou výrobu propagačních materiálů a papírových stojanů bez laminace a plošného potisku, které šetří barvy, vodu a energie. Takový materiál je navíc vhodný k mnohonásobně opakované recyklaci.“ Podle Vršínského je v Česku i ve světě větší poptávka veřejnosti po udržitelné výrobě potravin, obalů a propagačních předmětů.

Jen konstrukčními změnami bylo podle Vršínského u některých typů stojanů ušetřeno až 39 procent materiálu v porovnání s předchozí konstrukcí při zvýšení její pevnosti a stability. V letošním roce představují nové hnědé stojany 10 procent všech používaných stojanů s produkty MDLZ v Česku. V příštím roce by to již mělo být více než polovina.

Zavedení recyklovatelných stojanů představuje součást nové strategie udržitelného způsobu prodeje, kterou Vršínský se svým týmem začal naplňovat před třemi lety. Týká se navíc propagačních materiálů v místě prodeje a změny celkové filozofie pracovních postupů s přesahy do logistiky a dalších oblastí, které mohou přispět k udržitelnosti. Jen za prvních 10 měsíců loňského roku se tak v Česku, na Slovensku a v Maďarku podařilo ušetřit 476 stromů a 643 tisíc litrů vody.

-stk-