Netflix zavádí prostorový zvuk bez nutnosti domácího kina

úterý, 7. února 2023, 07:20 TV, Aktuality MediaGuru

Předplatitelé služby Netflix s nejvyšším tarifem mají možnost využívat novinky prostorový zvuk bez nutnosti domácího kina.

Zdroj: Netflix

Zdroj: Netflix

Zákazníkům, kteří si předplácejí nejvyšší tarif Premium za 319 korun měsíčně, zpřístupnila streamingová služba Netflix speciální technickou novinku označovanou jednoduše jako Prostorový zvuk. Výhodou je, že k ní nepotřebují žádné zvláštní vybavení.

„Prostorový zvuk Netflix (v originále Spatial Audio, pozn. red.), který jako by přicházel ze všech stran, vás vtáhne do děje – a nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení,“ napsal Netflix zákazníkům tarifu Premium ve čtvrtek 2. února. Cílem této technické novinky je nabídnout předplatitelům co nejlepší zvukový zážitek, a to bez nutnosti připojení domácího kina, externích reproduktorů apod.

Pro předplatitele Netflixu s tarify Basic za 199 korun měsíčně a Standard za 259 korun měsíčně není novinka Spatial Audio k dispozici. Navíc pouze předplatitelé nejvyššího tarifu Premium mají přístup k obrazově vylepšenému obsahu ve 4K rozlišení. Podle tiskové zprávy by mělo být prostorovým zvukem opatřeno přibližně 700 titulů. Počet zařízení pro offline režim se zároveň zvýšil ze čtyř na šest.

-lukpol-