Omnicom Media Group je členem Climate & Sustainable Leaders

středa, 1. února 2023, 09:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Omnicom Media Group chce jako člen platformy Climate & Sustainable Leaders Czech Republic pomoct zvýšit kredibilitu tématu udržitelnosti v českých médiích.

Vedení Omnicom Media Group, zleva: Jan Filipi, Luisa Alvesová, Luděk Hatoň, zdroj: Omnicom Media Group

Vedení Omnicom Media Group, zleva: Jan Filipi, Luisa Alvesová, Luděk Hatoň, zdroj: Omnicom Media Group

Členskou základnu sdružení Climate & Sustainable Leaders Czech Republic rozšířila komunikační skupina Omnicom Media Group. Stala se 21. členem spolku a prvním subjektem ze segmentu marketingu a médií. Platformě chce pomoci zvýšit kredibilitu tématu udržitelnosti v českém mediálním prostoru a otevřít nové obzory v oblasti marketingových aktivit. 

Omnicom Media Group tak rozšířila základnu platformy o nový segment marketingového poradenství a plánování, managementu strategií firemních značek a nákupu médií. „Do platformy vstupujeme s cílem participovat na udržitelné transformaci naší společnosti a ekonomiky bok po boku s celou řadou úspěšných a odpovědných značek. Naší ambicí je výrazně rozšířit pochopení pro ESG témata ze strany klíčových českých mediálních domů. Rádi bychom byli aktivními členy Climate & Sutainable Leaders a pomohli mj. k popularizaci reportu Carbon Tracker. Děkujeme ostatním členům, že nás velmi vřele přijali. Už na první schůzce jsme načerpali velkou dávku inspirace pro naše další aktivity,“ uvedl u příležitosti přijetí do spolku Luděk Hatoň, Managing Partner z Omnicom Media Group.

„Spolupráce s tímto renomovaným subjektem v oblasti marketingu a mediálního prostoru nám částečně uvolní ruce, aby se další členské společnosti mohly věnovat pomoci českým firmám dotáhnout zpoždění za západní Evropou, které aktuálně v dekarbonizačních aktivitách, jejich monitoringu a reportingu mají,“ popsal Jakub Skavroň, předseda správní rady Climate & Sustainable Leaders Czech Republic a dodal, že velkým společným úkolem je propagace klíčového projektu platformy, průzkumu Carbon Tracker 2023 a komunikace výstupů z něho vyplývajících.

Platforma Climate & Sustainable Leaders pomáhá firmám s omezováním produkce CO₂ a všemi aspekty, které se této ambice dotýkají. Ať je to metodika měření, monitoring úspěchů v daném odvětví, pochopení a implementace očekávaných změn v legislativě nebo realistické stanovení tempa snižování emisí. Sdružení se zavázalo ke každoročnímu sestavení přehledu produkce emisí CO₂ a ambicí na jejich snížení u největších společností v České republice. Report s názvem Carbon Tracker sestavuje podle mezinárodně uznávané metodiky GHG protocol expertní tým společnosti PwC Česká republika.

Kromě samotného reportu Carbon Tracker realizuje platforma Climate & Sustainable Leaders řadu aktivit v oblasti vzdělávání, osvěty i metodické podpory v oblasti udržitelnosti a dosahování klimatických cílů. Sdružení je otevřenou platformou, jejímiž členy se mohou stát i další společnosti.

-mav-

Pozn.: Server MediaGuru.cz provozuje agentura PHD, která je členem Omnicom Media Group