Skupina Partners chce letos na trh přijít s bankou

pondělí, 6. února 2023, 07:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Finančně-poradenská skupina Partners plánuje tento rok na trh vstoupit s bankou.

Zdroj: Partners

Zdroj: Partners

Česká finančně-poradenská skupina Partners plánuje letos představit vlastní banku. Termín uvedení závisí na získání bankovní licence. Primárně bude určena pro klienty skupiny. 

„Ohledně získání bankovní licence pracujeme se dvěma scénáři. Podle optimističtějšího získáme licenci v letošním prvním pololetí, v pesimističtějším scénáři počítáme s druhým pololetím,“ popisuje na dotaz MediaGuru tisková mluvčí Partners Tereza Píchalová. 

Spuštění banky, jež ponese stejný název jako skupina, je poté plánováno ve dvou fázích. „Nejprve banka začne fungovat v testovacím režimu pro užší skupinu, které říkáme Friends and Family – tedy pro naše poradce a jejich rodinné příslušníky. Důvodem je, že některé systémy, například napojení na mezinárodní platební styk, můžeme odzkoušet a doladit až po získání licence. Ostrý start pro klienty plánujeme na podzim, nejdříve v září. Když licenci dostaneme později než během prvního pololetí, odsuneme ostrý start na začátek příštího roku,“ přibližuje Píchalová. 

Banka je primárně stavěna pro klienty Partners, kterých je celkově zhruba 600 tisíc. Nutit však podle Píchalové skupina nikoho nechce. „Prioritně čekáme zájem těch, kterým Partners zprostředkovali více než pět produktů. Jde zhruba o 120 tisíc rodin, z toho je asi 230 tisíc dospělých klientů a 130 tisíc dětí. Myslíme si, že ti by mohli tvořit jádro klientů naší banky. Cílit budeme samozřejmě také na lidi mimo Partners,“ vysvětluje. 

Novou banku podpoří marketingové aktivity. Její vizuální identita bude vycházet ze skupinové, ale stejná nebude. „Vizuální identitu aktuálně tvoříme,“ dodává Tereza Píchalová. 

-stk-