SodaStream mění logo, vizuální identitu i komunikaci

středa, 8. února 2023, 15:45 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

S novým logem představuje SodaStream i novou vizuální identitu i komunikaci.

SodaStream mění svou vizuální identitu, zdroj: SodaStream.

SodaStream mění svou vizuální identitu, zdroj: SodaStream.

Výrobce perlivé vody SodaStream přichází s repositioningem značky, jež navazuje na digitální transformaci a spotřebitelsky orientovanou strategii, kterou značka zahájila před třemi lety. Značka přitom sází především na rostoucí zájem spotřebitelů o design, inovace, mixologii a uživatelský komfort. Jako odpověď na stále markantnější trend domácí přípravy čerstvé perlivé vody i poptávku po dostupnějších prémiových produktech přináší SodaStream komplexní redesign své vizuální identity, komunikace i produktového portfolia.

Jádrem nového positioningu značky je výzva „Push for Better“ inspirovaná stisknutím tlačítka na výrobníku perlivé vody SodaStream. Jednoduchý úkon tak symbolizuje spuštění „řetězové reakce“ pozitivních změn – pro spotřebitele i pro planetu. 

Součástí nové vizuální identity značky je také nový ikonický symbol. Tvoří ho dvě vzájemně propojené kapky vody uspořádané do formace jin a jang, jež znázorňuje rovnováhu a harmonii a zároveň připomíná planetu. Design vytváří charakteristické písmeno „S“, které symbolizuje značku. Nová paleta barev SodaStream je inspirována přírodou reprezentující dlouhodobý závazek společnosti dělat víc pro planetu. Základními barvami značky jsou nově svěží modrá, tmavě modrá a písková, evokující čistotu a svěžest vody a jas písku. 

Nová vizuální identita společnosti je nyní k vidění ve všech digitálních rozhraních včetně webových stránek, sociálních médií a dalších platforem. „Naše nová strategie ‚Push for Better‘ s doprovodnými vizuálními elementy je dalším milníkem na cestě, kterou se společnost SodaStream snaží dosáhnout zásadní změny v přístupu k nápojům. Tato cesta představuje revoluci v globálním nápojovém průmyslu,“ uvedl generální ředitel společnosti SodaStream Eyal Shohat. 

Novinky budou českým zákazníkům představeny v letošním roce. „Od května 2023 budou na náš trh postupně uváděny produkty z nové prémiové řady výrobků SodaStream Collection,“ avizuje Michal Panis, manažer značky SodaStream v České republice. 

Společnost SodaStream spolupracovala na vytvoření a realizaci nové vizuální identity značky s londýnskou kreativní agenturou Pearl Fisher a také s Eitanem Cohenem, kreativním poradcem firmy SodaStream.

-stk-