Bageterie Boulevard plánuje obsadit české dálnice díky BB Drive

úterý, 21. března 2023, 12:00 Retail, Aktuality MediaGuru

Bageterie Boulevard chce do pěti let vybudovat dalších osm poboček drive-thru a být silným hráčem v tomto segmentu.

Zdroj: Bageterie Boulevard

Zdroj: Bageterie Boulevard

Bageterie Boulevard plánuje do pěti let postavit na českých silnicích dalších osm poboček a stát se silným hráčem v oblasti drive-thru. V posledních měsících  otevřela dvě nové pobočky BB Drive, a to v Praze na Českomoravské ulici a na dálnici D1 u exitu 66 Loket. Dlouhodobým cílem společnosti je pokrýt celou dálniční síť v České republice. Firma uvedla, že tím chce narušit stávající monopol řetězců amerických fast foodů.

„Chceme českým řidičům nabídnout možnost kvalitního stravování na cestách. Naše restaurace totiž nejsou typické fast foody, které dnes většinově obklopují dálnice. Svůj koncept nazýváme exprès gourmet, protože spojuje vysokou evropskou gastronomii a rychlou obsluhu. Díky tomu nabízí bageterie ideální model občerstvení během jízdy,“ říká Jiří Štěpánek, provozní ředitel Bageterie Boulevard.

BB Drive na Českomoravské mohou řidiči navštívit od začátku roku. Pobočka na 66. kilometru dálnice D1 u obce Loket je otevřená od 15. prosince a obsloužila od té doby víc než 20 tisíc zákazníků. Nové BB Drivy zvládnou obsloužit přes 1 000 zákazníků denně, přičemž zhruba 40 % prodejů bude probíhat formou drive-thru. 

V tuto chvíli má Bageterie Boulevard šest BB Drivů, kromě dvou nově otevřených se nacházejí v Plzni v Borských polích, ve Vestci u Prahy, na dálnici D5 v obci Rudná a v Praze na Hornoměcholupské ulici. Dlouhodobě chce řetězec svými pobočkami pokrýt celou českou dálniční síť.

Koncept exprès gourmet odpovídá podle řetězce na rostoucí zájem Čechů o zdravý životní styl. Bagety, polévky i saláty připravují kuchaři z čerstvých surovin, v nabídce má řetězec i bezlepkové pečivo a jídla pro vegetariány a lidi se specifickými stravovacími návyky.

Celkově má Bageterie Boulevard 57 restaurací, a to kromě České republiky i na Slovensku. Kromě toho společnost plánuje pokračování expanze do dalších evropských zemí. „Nový BB Drive chystáme na dálnici D8 u Siřejovic, dále budeme otevírat i pobočku na Praze 5 ve Štefánikově ulici a také novou provozovnu na Praze 1. Kromě toho máme rozjednanou celou řadu dalších poboček, díky kterým se přiblížíme našemu cíli pokrýt celou Českou republiku. Velká část našich restaurací bude zároveň v roce 2023 procházet modernizací, díky které nabídnou zákazníkům ještě lepší služby,“ dodává Štěpánek.

-mav-