Britská kosmetika Elemis vstupuje na český trh

pondělí, 20. března 2023, 07:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Britská značka luxusní kosmetiky Elemis vstupuje na český trh. Dostupná bude exkluzivně v síti Marionnaud.

Britská kosmetika Elemis, foto: MediaGuru

Britská kosmetika Elemis, foto: MediaGuru

Elemis, britská značka luxusní pečující kosmetiky, vstupuje na tuzemský trh. K dostání bude po dva následující roky exkluzivně v síti Marionnaud, do budoucna však chce své prodejní kanály rozšiřovat, a to mimo jiné i prostřednictvím vlastních obchodů. V online prostoru je v prodeji na Notino, v plánu je i spuštění vlastního e-shopu. 

Česká Republika je po Rumunsku první zemí v regionu střední a východní Evropy, kam značka přichází. V síti Marionnaud bude k dostání zatím jen část portfolia – například produkty z řady Pro collagen, Superfood nebo Dynamic. 

„Značka Elemis se zaměřuje na pečlivý vývoj produktů a také složení. Důležitou součástí značky je také struktura produktů a jejich vůně. Snažíme se o co nejpříjemnější a účinný zážitek při používání. Věřím, že i české ženy si produkty zamilují,“ komentuje Hubert Pelka, ředitel Elemis pro střední a východní Evropu.

Vstup značky na trh podpoří komunikace na sociálních sítích, spolupráce s vybranými influencerkami, například s Brixinkou a Pavlínou Jágrovou, a PR aktivity. V příštích měsících Elemis také plánuje eventy, například u příležitosti uvedení novinek nebo vánočních balíčků. Značka ve své prezentaci využívá symbolu anglické telefonní budky v bleděmodré barvě. 

Značka Elemis byla založena v roce 1989 v Londýně. O pět let později začala své produkty nabízet výletníkům zaoceánských lodí. V roce 2001 otevřela v hlavním městě Velké Británie své lázně. V současnosti je k dispozici na více než 45 trzích. V roce 2019 koupila značku L'Occitane Group, do jejíhož portfolia patří L'Occitane en Provence, Sol de Janeiro, Grown Alchemist, Melvita, Erborian či Duolab. 

-stk-