Česká televize spouští nová regionální studia 3. dubna

středa, 22. března 2023, 10:35 TV, Aktuality MediaGuru

Česká televize rozšiřuje své regionální zpravodajství. Na začátku dubna spustí dvě nové verze zpravodajského pořadu Události v regionech, které se budou věnovat dění ze severovýchodních a z jihozápadních Čech.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

V DVB-T2, na satelitu Astra 3B, ale i v placených službách si budou moci pustit diváci poprvé nové verze zpravodajského pořadu Události v regionech v pondělí 3. dubna, konkrétně pro oblasti severovýchodních a z jihozápadních Čech. Dvě nové relace doplní stávající vysílání z jižní a severní Moravy a ze středních Čech.

„Schopnost přinášet vlastní zpravodajský obsah ze světa i ze zahraničí vnímám jako zásadní roli média veřejné služby. Díky jedenácti zahraničním korespondentům umíme být mimořádně rychle u jakéhokoli dění světového významu. Široká regionální síť nám zase umožňuje nabídnout ucelené zpravodajství napříč celou republikou. Jsme zkrátka všude tam, kde jsou naši diváci,“ konstatoval generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Rozšíření relace Události v regionech o dvě nové verze nám umožní informovat naše diváky o politickém, sportovním i kulturním dění v jejich bezprostředním okolí ve velkém detailu. Tak, jako žádná jiná televize v zemi,“ doplnil Dvořák. Na přípravě nových Událostí v regionech se budou podílet čtyři regionální studia – Ústí nad Labem, Hradec Králové, Plzeň a České Budějovice.

Ve vysílání se vždy objeví relace dvou z nich, střídat se budou po týdnu. Obsahově pokryjí dění z celkem osmi krajů – Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského a z kraje Vysočina. Naladěním regionální verze stanice uvidí diváci po celý den totožný program ČT1, vyjma vysílání podvečerních Událostí v regionech. Sledovat regionální zprávy mohou diváci také online.

Česká televize celkově vytvořila čtyři nová studia v regionech, investovala do jejich vybavení i vzniku pracovních pozic. Každé studio má přibližně 40 zaměstnanců. S novými mutacemi bude mít ČT pět verzí Událostí v regionech. K mutacím pro Prahu a střední Čechy, severní a jižní Moravu přibude práce vysílání pro severovýchod Čech z Ústí nad Labem a Hradce Králové a jihozápadní části Čech, vysílané ze studií v Českých Budějovicích a Plzni. Cílem rozšíření o dvě mutace je podle ČT přinést více zpráv z regionů, více reflektovat lokální témata.

-lukpol-