Do asociace AOV vstoupila Prima a další tři vydavatelé

úterý, 21. března 2023, 07:00 Aktuality, Tisk, Internet & Mobil MediaGuru

Do Asociace online vydavatelů vstoupili čtyři noví členové. Celkem má už tato profesní asociace 25 členů.

Předseda AOV Libor Matoušek, zdroj: Drbna.cz

Předseda AOV Libor Matoušek, zdroj: Drbna.cz

Asociace online vydavatelů (AOV) se rozšiřuje o čtyři nové členy. V březnu vstoupila do oborové organizace skupina Prima, Investigace.cz, ABC Media a Inregion.cz. Počet členů asociace tak stoupl na pětadvacet.

„Když se podíváme na pestrost portfolia našich členů, tak je patrné, že se naší asociaci daří oslovovat média napříč mediálním spektrem a rozličným tematickým zaměřením. Všechny nás spojuje jediný cíl a tím je, aby se médiím dařilo lépe než doposud. Silná soukromá média jsou totiž zárukou silné demokratické společnosti,“ říká předseda AOV Libor Matoušek.

Skupina Prima aktuálně provozuje vysílání jedenácti celoplošných stanic, letos spustila novou VOD službu Prima+. Vedle toho vydává i šest tištěných časopisů. Průměrný měsíční zásah médií skupiny Prima je téměř sto procent ekonomicky aktivní populace v Česku, díky čemuž je skupina Prima jednou z nejsilnějších mediálních společností v České republice.

„Skupina Prima patří mezi přední české mediální domy a online segment je jedním z našich strategických pilířů, který chceme do budoucna rozvíjet. Dokládá to i nedávné uvedení nové streamovací služby prima+ a současná akvizice Impression Media. Díky turbulentnímu online prostředí vnímáme, že je důležité mít nastavené standardy pro dodržení kvalitní žurnalistiky i pro budoucí rozvoj reklamního trhu v této oblasti. Zároveň věříme, že členství v Asociaci online vydavatelů nám přinese silnější hlas při vyjednávání se správními orgány a veřejnými institucemi,“ vysvětluje za skupinu Prima ředitel online zpravodajství Tomáš Večeřa.

Dalším z nových členů asociace je investigativní portál Investigace.cz, který přináší původní investigativní kauzy o přeshraničním organizovaném zločinu a jeho dopadech na Českou a Slovenskou republiku. Web provozuje České centrum pro investigativní žurnalistiku, nestátní nezisková organizace založená v roce 2013 skupinou novinářů. Jako jediný v České republice a na Slovensku je portál součástí mezinárodních sítí investigativních novinářů Organized Crime and Corruption Reporting Project a International Consortium of Investigative Journalists.

ABC Media patří k vydavatelským domům s jedním z nejrozmanitějších portfolií na trhu. Mezi její weby patří Autozive.cz a Udalosti247.cz.

Čtvrtým novým členem se během března stal portál Inregion.cz, který přináší zpravodajství z krajů. „Členství v AOV považujeme za prestižní a společensky prospěšné. To především proto, že AOV považujeme za organizaci, která svým aktivním počínáním pomáhá předcházet šíření fake news, které považujeme, a to zejména v dnešní době, za hrozbu, přímo ohrožující demokracii,“ dodává majitelka portálu Šárka Konečná.

-mav-