Fridrichová se podle komise nedopustila šikany vůči kolegům z ČT

středa, 8. března 2023, 17:25 Aktuality, TV MediaGuru

Z šetření interní komise ČT vyplynulo, že nedošlo k diskriminaci nebo nevhodnému a nežádoucímu chování Fridrichové k podřízeným zaměstnancům.

Nora Frodrichová, zdroj: ČT

Nora Frodrichová, zdroj: ČT

Moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová se podle interní vyšetřovací komise České televize (ČT) nedopustila šikanózního jednání vůči ostatním členům redakce. Z toho jí na podzim obvinil tehdejší šéfredaktor publicistiky Marek Wollner. Na jednání Rady ČT to dnes uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Komise se setkala se zhruba dvěma desítkami zaměstnanců ČT. Z jejího šetření vyplynulo, že nedošlo k diskriminaci nebo nevhodnému a nežádoucímu chování Fridrichové k podřízeným zaměstnancům, ale kvůli chaotické a pozdní komunikaci a někdy i špatné dramaturgii docházelo k osobním neshodám, které vyústily i v několik odchodů z redakce. Fridrichová podle Dvořáka nepůsobí v manažerské funkci a ostatní členové redakce k ní byly v podřízeném vztahu jen vzhledem k její funkci dramaturga.

V rámci nápravných opatření by mělo podle Dvořáka dojít ke zlepšení plánování a řízení redakce i k posílení redaktorského týmu a dramaturgie. Konkrétní kroky by mělo vedení zpravodajství přijmout do konce března a následně s nimi seznámit Radu ČT.

Wollner obvinil Fridrichovou poté, co ona obvinila jeho ze sexuálního obtěžování a šikany některých kolegyň. To se sice neprokázalo a komise neshledala v jeho jednání nic protiprávního, Wollner přesto po dohodě s vedením ČT opustil.

-čtk-