Kanály Discovery v kabelové síti pouze se stereo zvukem

pátek, 17. března 2023, 07:15 TV, Aktuality MediaGuru

Místo prostorového zvuku Dolby Surround jsou tematické stanice Discovery k dispozici v nabídce kabelové televize Vodafone pouze v režimu stereo. Změna je nicméně vynucená, nesouvisí s rozhodnutím telekomunikační firmy.

Zdroj: Vodafone

Zdroj: Vodafone

„Pokud jde o audio stopu tematických kanálů Discovery, k úpravě nedošlo ze strany Vodafonu. Změnu udělal dodavatel obsahu,“ uvedl pro MediaGuru.cz mluvčí společnosti Ondřej Luštinec. Zatímco hlavní program Discovery vysílal v režimu stereo již delší dobu, kanály Discovery Science, DTX a ID obsahovaly i nadále audio stopu označenou jako Dolby Digital. Domácí systémy ji pak dekódovaly jako Dolby Surround.

Laicky řečeno, formát Dolby Surround přináší lepší divácký zážitek než klasický stereo zvuk, protože obsahuje vícekanálové audio, na rozdíl pouze od pravého a levého kanálu. Provozovatelem programů Discovery je společnost Warner Media, pod kterou mimo jiné patří také prémiové stanice HBO a Cinemax nebo videotéka HBO Max. Většina operátorů už nabízí všechny její kanály ve vysokém rozlišení obrazu, formátu Full HD.

-lukpol-