Mluvčími roku jsou Jína, Čepický a hasičský sbor ČR

úterý, 7. března 2023, 20:20 PR MediaGuru

Ocenění Mluvčí roku letos získává Pavel Jína ze Škody Auto, Miroslav Čepický z Nadace rodiny Vlčkových a Hasičský záchranný sbor ČR.

Tiskový mluvčí 2022 (zleva): Pavel Jína (Škoda Auto ČR), Miroslav Čepický (Nadace rodiny Vlčkových) a Hasičský záchranný sbor ČR, zdroj: PR Klub

Tiskový mluvčí 2022 (zleva): Pavel Jína (Škoda Auto ČR), Miroslav Čepický (Nadace rodiny Vlčkových) a Hasičský záchranný sbor ČR, zdroj: PR Klub

Profesní organizace PR Klub vyhlásila na slavnostním galavečeru 7. března v pražském hotelu NH Prague City vítěze ocenění Mluvčí roku 2022. Nejlepším mluvčím soukromého sektoru se stal Pavel Jína, PR manažer a tiskový mluvčí českého zastoupení společnosti Škoda Auto. Ocenění Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru získal Miroslav Čepický, ředitel komunikace v Nadaci rodiny Vlčkových. Titul PR tým roku převzal Hasičský záchranný sbor České republiky. 

„Komunikace je strategickou rolí s obrovským vlivem na reputaci organizací a značek. Profesní ocenění Mluvčí roku proto ukazuje příklady TOP profesionálů, kteří dokáží nejlépe naplňovat strategické cíle organizací, pro které pracují, zároveň rozumí perfektně médiím a vzájemné synergie dokáží maximálně vytěžit,“ říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu, a dodává: „Právě dobrá reputace a porozumění tomu, jaké hodnoty daná značka nese a zároveň co média očekávají, jsou základem pro její úspěšné a dlouhodobé fungování a dosahování cílů jejího vedení.“

Vítěze vybrala z celkem 256 nominací porota složená z 18 šéfredaktorů či redaktorů médií a odborníků na PR a komunikaci. „Porota oceněním Mluvčí roku každoročně vyzdvihuje práci těch, kteří dlouhodobě projevují kvalitu své práce spojenou s etickými standardy profese, maximální profesionalitou, transparentností a také proaktivitou,“ popisuje Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu. 

V kategorii Nejlepší mluvčí soukromého sektoru se na druhém místě za Pavlem Jinou umístila Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí CK Čedok. Třetí příčku obsadil Jiří Peroutka, manažer komunikace Dm drogerie markt Česko.

V kategorii Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru stříbrnou příčku získal Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí České obchodní inspekce. Bronz si odnesl Prokop Voleník, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. 

Na druhém místě v kategorii PR tým roku se umístil komunikační tým Českého předsednictví v Radě Evropské unie 2022 a třetí příčku obsadil PR tým Institutu klinické a experimentální medicíny. 

Vítězové ocenění Mluvčí roku 2022

Ocenění

Jméno

Společnost

Nejlepší mluvčí soukromého sektoru

1. místo

Pavel Jína

PR manažer

a tiskový mluvčíŠkoda Auto ČR

2. místo

Kateřina Pavlíková

tisková mluvčí CK Čedok

3. místo

Jiří Peroutka

manažer komunikace Dm drogerie markt Česko

Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru

1. místo

Miroslav Čepický

ředitel komunikace Nadace rodiny Vlčkových

2. místo

Jiří Fröhlich

tiskový mluvčí České obchodní inspekce

3. místo

Prokop Voleník

tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje

PR tým roku

1. místo

Hasičský záchranný sbor České republiky

2. místo

komunikační tým Českého předsednictví v Radě Evropské unie 2022

3. místo

PR tým Institutu klinické a experimentální medicíny

-stk-