Nadace rodiny Vlčkových spouští fundraisingovou kampaň

čtvrtek, 23. března 2023, 09:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Nadace rodiny Vlčkových startuje kampaň na rozšíření komunity podporující dětskou paliativní péči.

Zdroj: Nadace rodiny Vlčkových

Zdroj: Nadace rodiny Vlčkových

Nadace rodiny Vlčkových spouští svou první kampaň s názvem Přidej se, přispěj a přijď!“. Jejím cílem je rozšířit komunitu lidí, která podporuje rozvoj dětské paliativní péče v Česku.  

„Od založení Nadace vnímáme chuť mnoha lidí rozvoj péče o vážně nemocné děti a jejich rodiny podpořit. Mnozí nám i posílají peníze, které pak všechny prostřednictvím grantových výzev dáváme odborníkům po celé republice. Ti je využívají ke zlepšování kvality a zvyšování dostupnosti péče o rodiny. Moc rádi budeme ve spojení se všemi, kteří před tímto tématem nezavírají oči. Spouštíme k tomu pilotní kampaň s názvem ‚Přidej se, přispěj a přijď!’ Děkujeme moc všem, kteří se přidají a budou jakoukoli formou pomáhat s námi,“ říká Mirek Čepický, ředitel komunikace Nadace rodiny Vlčkových.

Osvětová a fundraisingová kampaň bude v této fázi zatím sázet především na organickou sílu sociálních médií a v ideálním případě se do ní zapojí nejen stávající, ale i noví podporovatelé tématu dětské paliativní péče. Startuje 23. března a vyvrcholí 27. května divadelně hudebním festivalem Cibulka Open 3, který se uskuteční na pražské usedlosti Cibulka. K dlouhodobé podpoře dětské paliativní péče se každý může přidat přes Darujme.cz/pridej-se.

Nadace chce k rozšíření komunity podporující péči o vážně nemocné děti a jejich rodiny využívat i nově vzniklý spot, který vysvětluje, jak je správná péče v těžké situaci zásadní a jak moc může zlepšit život rodin. Jeho ústředním motivem je tradiční fotoalbum jako připomínka důležitosti společných chvil a vzpomínek. Album nás tak ve videu provází všemi důležitými momenty života matky, která se od lékařů dozvěděla zdrcující zprávu o vážném onemocnění svého dítěte. Spot namluvila brněnská herečka Barbora Seidlová.

„Zvolili jsme poměrně náročný vizuální styl, který využívá kombinaci 3D prostředí s motivy inspirovanými naivními dětskými kresbami a 2D charaktery, které jsou díky pastelovým texturám ve scénách dominantní,“ popisuje Michal Černý, kreativní ředitel studia Motionhouse, které spot vytvořilo. Práce na něm zabrala téměř 500 hodin. „Do budoucna spot využijeme ve více médiích, počítáme, že bude aktuální řadu let,“ dodává Čepický.

Nadaci rodiny Vlčkových založili v březnu 2021 manželé Katarína a Ondřej Vlčkovi za účelem rozvoje dětské paliativní péče v České republice. V době vzniku do ní vložili aktiva v hodnotě 1,5 miliardy korun. Převážná většina z nich slouží jako jistina, kterou zkušení finanční experti investují. Teprve až z pravidelných výnosů, které tyto investice přinášejí, se hradí provoz Nadace a nadační programy. Pro Nadaci pořídili zchátralou usedlost Cibulka v pražských Košířích, kterou do roku 2026 promění na Centrum dětské paliativní péče a lůžkový hospic. Vlčkovi založením Nadace navazují na aktivity charitativní organizace Zlatá rybka, kterou založili v roce 2015 a jejímž posláním je plnit přání dětem trpícím život ohrožujícím onemocněním.

-stk-