Odstartovala streamovací služba Apple Music Classical

středa, 29. března 2023, 11:05 Internet & Mobil, Aktuality MediaGuru

Předplatitelé Apple Musíc mohou získat bez dodatečných poplatků přístup k nové streamingové službě Apple Music Classical. Jak její název napovídá, určena je pro milovníky klasické hudby. Aplikace je k dispozici v App Store.

Apple Music Classical sama sebe charakterizuje jako největší světový katalog klasické hudby s plně optimalizovaným vyhledáváním. Uživatelé mohou procházet odborně sestavené seznamy skladeb, biografie skladatelů a popisy tisíců děl. Kombinace Apple Music Classical a Apple Music poskytuje kompletní hudební zážitek pro každého, od dlouholetých fanoušků klasické hudby až po posluchače, kteří poslouchají poprvé.

Nová služba nabízí bezeztrátový zvuk až do úrovně 24 bitů/192 kHz. Díky prostorovému zvuku s Dolby Atmos si posluchači mohou vychutnat tisíce nahrávek. Cílem je posluchači simulovat poslech v koncertní síni formou tři sta šedesáti stupňového zvukového pole, ve kterém hudba přichází ze všech směrů. Katalog Spatial Audio online platformy Apple Music Classical se rozšiřuje každý den, protože nahrávky jsou průběžně remasterovány.

-lukpol-