Oriflame testuje možnost live shopping eventů

středa, 8. března 2023, 09:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Společnost Oriflame si na česko-slovenském trhu zkusila live shopping event.

Live shopping eventem provedly (zleva): Veronika Kašáková, Lucia „Lucci“ Šenková a Vera Wisterová, zdroj: Oriflame.

Live shopping eventem provedly (zleva): Veronika Kašáková, Lucia „Lucci“ Šenková a Vera Wisterová, zdroj: Oriflame.

Kosmetická společnost Oriflame spustila na Facebooku svůj první československý live shopping. Reaguje tak na celosvětově rostoucí trend, kde tento marketingový nástroj získává na oblibě. 

V prvním „Vánočním live shoppingu s Oriflame“ diváci sledovali talk show a zároveň nakupovali doporučené produkty Oriflame. Live shoppingem je provázela slovenská moderátorka Vera Wisterová společně s modelkou Veronikou Kašákovou a make-up artistkou Oriflame Luciou „Lucci“ Šenkovou. Diváci získali během živého vysílání autentickou zkušenost influencerek s prezentovanými produkty, navíc s nimi mohli komunikovat přes chat.  

Během čtyř týdnů získal vánoční live shopping více než 3000 unikátních diváků. Přímo z videa nakoupilo produkty přes 1200 zákazníků v celkové hodnotě za více než 1,7 milionu korun. Nakupovat produkty však bylo možné ještě 30 dní poté. Celkem se podařilo získat přes 2,2 milionu impresí na sociálních sítích a 77 výstupů influencerů s celkovým dosahem více než 500 tisíc uživatelů. PR kampaň spojená s propagací vánočního eventu zasáhla přes 5 milionů čtenářů v České republice a na Slovensku.  

„K  propagaci vánočního live shoppingu jsme využívali hned několik kanálů. V první fázi jsme prostřednictvím dlouhodobých influencerek Oriflame a kampani na sociálních sítích informovali o chystaném eventu a budovali tak povědomí o novém formátu, který se chystá Oriflame využít. Ve druhé fázi jsme již pracovali se samotným záznamem eventu, na který jsme vedli uživatele nejen prostřednictvím influencerek, kampaně na sociálních sítích, ale také díky výstupům v  PR článcích,“ uvádí Martina Kohutová ze skupiny Konektor, jež je pod eventem podepsána. 

Česká republika a Slovensko byly zcela prvními trhy v Evropě, na kterých se Oriflame rozhodl live shopping poprvé vyzkoušet. „Live shopping je perfektní nástroj pro všechny, kteří chtějí své produkty prodávat online. Před Vánoci jsme tento formát prodeje vyzkoušeli poprvé a určitě ne naposledy, a to díky jeho velkému úspěchu. Do budoucna je naším cílem, aby live shopping co nejvíce využívali přímo naši brand partneři a mohli tak maximálně využít potenciál prodeje v online prostředí,“ uzavírá Eva Staníková, marketingová ředitelka Oriflame ČR a SR.

Na českém trhu s formátem live shoppingu již pravidelně pracuje síť drogerií Dm drogerie markt. 

Dm drogerie spouští nový formát živého nakupování

čtvrtek 8. září 2022

-stk-