Přihlášky na Golden Drum lze podávat do 21. srpna

čtvrtek, 16. března 2023, 13:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Festival Golden Drum otevírá registrace, přihlášky lze podávat do 21. srpna.

Zdroj: Golden Drum

Zdroj: Golden Drum

Mezinárodní festival kreativity Golden Drum otevřel přihlášky do svého už 29. ročníku. Kreativní práce mohou inzerenti, agentury a další odborníci na marketingovou komunikaci přihlašovat do 21. srpna. Vyhlášení výsledků se uskuteční 10. října ve slovinské Portoroži. 

Do soutěže lze přihlásit všechna díla, která byla zveřejněna a odvysílána nebo poprvé uvedena do kin v období od 16. srpna 2022 do 21. srpna 2023.

Mezi přihlášenými festival nově uvítá další čtyři evropské země – Dánsko, Norsko, Švédsko a Švýcarsko. Zároveň se představí zcela nová soutěžní kategorie Creative Media Excellence Drum. Poprvé bude také vyhlášena cena za Mediální agenturu roku. 

Další novinkou je blok The Game Changer, který bude otevřený pro přihlášky kampaní, jež se snaží měnit tradiční způsoby reklamy, ať už svým nápadem, konceptem, nebo exekucí. Jako jediný soutěžní blok bude přístupný pro účastníky z celého světa. 

Práce je možné přihlásit do šesti kategorií: One-Channel Drum, Omni-Channel Drum, Craft Drum, Creative Media Excellence Drum, Creative Business Excellence Drum a speciální kategorie All Juries. 

V pěti porotách zasedne celkem 66 zástupců firem i agentur, 50 % z nich tvoří ženy. Z České republiky se v porotě představí Roman Číhalík, kreativní ředitel Symbio Digital, a Gregg Harper, výkonný kreativní ředitel Wunderman Thompson.

Mladí tvůrci z celého světa do 30 let mají příležitost si poměřit své síly v soutěži Young Drummers, která se každoročně koná ve spolupráci se Slovinským turistickým sdružením. Letošní zadání s názvem „Rande s mistrovským dílem hledá nejlepší nápad na plakát. Vítěz získá finanční odměnu ve výši tisíc eur a volnou vstupenku na festival Golden Drum. 

Golden Drum rovněž rozšířil své partnerství s Little Black Book – všechny Grand Prix na festivalu budou automaticky a zdarma zařazené do soutěže The Immortal Awards. 

-stk-