Prima připravuje seriál Banáni, nejprve ho uvede na Prima+

středa, 15. března 2023, 17:15 TV MediaGuru

Osmidílný seriál vychází z reálné události, kdy se v krabici s banány v supermarketu objevily drogy.

Banáni, zdroj: FTV Prima

Banáni, zdroj: FTV Prima

Skupina Prima připravuje seriál Banáni, který vychází z reálné kauzy, kdy bylo v jednom ze supermarketů v krabicích s banány objeveno velké množství kokainu. Termín uvedení do vysílání televize zatím nesdělila. Seriál se ale nejprve objeví na nové online platformě Prima+.

V osmidílné černé komedii se herecky představí Cyril Dobrý, Sandra Nováková, Ondřej Malý, Petra Horváthová, Marsell Bendig, Naďa Konvalinková, Josef Carda, Leoš Noha a další. 

Režisérem seriálu je Vojtěch Moravec. „Jde o velmi zábavný seriál, opravdu volně natočený na motivy skutečné události, za mne by byl hřích nezafabulovat si nad tímto námětem a neudělat nějakou zábavnou sérii," sdělil. 

Osmidílný seriál se z velké částí odehrává v pohraničním supermarketu, ve kterém přeruší běžné předvánoční ráno překvapivý nález. Mladý skladník Jirka (Cyril Dobrý) objeví v banánech z Kolumbie kontraband kokainu stamilionové hodnoty. I přes počáteční pochybnosti se rozhodne začít drogy prodávat, a to s pomocí šéfové skladu Šárky (Sandra Nováková) a člena ochranky Iggyho (Ondřej Malý). Nezkušená trojice si po sérii neúspěšných pokusů vybuduje funkční model distribuce drog přímo na pokladně prodejny prostřednictvím plyšáčků – odměn z věrnostní akce marketu. Postupem času se ale začnou objevovat různé problémy a naprosto neuvěřitelné zápletky, které si diváci nemohou nechat ujít.

„Jsem ráda, že Prima přináší divákům seriál podle námětu, který tu ještě nebyl, a mají tak možnost sledovat něco naprosto nového. Banáni zcela jistě osloví i mladší publikum a věřím, že se opravdu pobaví,“ uvedla ředitelka výroby skupiny Prima Lucia Kršáková.

Seriál Banáni se tak postaví vedle další zhruba dvacítky připravovaných projektů. Mezi nimi jsou například seriály Poslední oběť, Agrometal, Pod hladinou, Na vlnách Jadranu nebo chystaný dlouhoběžný seriál pod pracovním názvem Damián. Se spuštěním Prima+ letos v únoru zároveň video služba uvedla několik novinek, ke kterým patří seriál z politického prostředí Sedm schodů k moci, komediální Bodyguardi, detektivní Půlnoční zpověď nebo detektivní seriál Zákony vlka, který míří do vysílání TV Prima od soboty 18. března. 

Prima+ rozjela ve velkém výrobu původních projektů

pondělí 20. února 2023

-mav-