Rádio Dálnice ukončí FM vysílání, změní se v podcast

pondělí, 20. března 2023, 10:10 Rádio, Aktuality MediaGuru

Mediální skupina Pohoda vypne na konci března vysílání Rádia Dálnice. Místo vysílání nabídne podcast s názvem Dálnice – podcasty na cesty.

Zdroj: Rádio Dálnice

Zdroj: Rádio Dálnice

Na konci března bude ukončeno FM vysílání dopravního Rádia Dálnice, které se přetvoří do podcastové platformy Dálnice – podcasty na cesty. Podle mediální skupiny Pohoda, která stanici vlastní, jsou důvodem změny způsobu, jakým posluchači na cestách konzumují obsah a rovněž se domnívá, že aktuální metodika měření poslechovosti nereflektuje mobilní posluchače. Posluchačům slibuje nový obsah v podobě tematických pořadů a možnost poslechu kdekoli, nejen podél dálničních tahů, a především kdykoli se to hodí jim samotným.

Rádio Dálnice vysílá šestým rokem dopravní servis a informace z tuzemských silnic a dálnic. Dopravní zprávy v českém a anglickém jazyce přináší řidičům každou čtvrthodinu. 

„Dálnice, jak ji známe, jako rádio, které si naladíte pomocí FM přijímačů v autě, ukončí ke konci března činnost, přesto, že jsme historicky dosáhli největší poslechovosti. Všichni to však vnímáme jako pozitivní zprávu, protože situace a potřeby posluchačů se rapidně mění. Již brzy se na našich sociálních sítích začne postupně zveřejňovat, co se chystá dál. Na výběr budou mít posluchači z široké palety podcastů naší produkce, ale i obsah externích tvůrců, překvapením bude i hudební složka,” uvedla spolumajitelka mediální skupiny Pohoda Kateřina Pařízková.

Start rádia byl na dlouhé roky umrtven soudními žalobami, k ostrému startu došlo v roce 2018. Rádio Dálnice vysílá česky a anglicky, hudebně se zaměřuje na klasické hity i současný pop. Sídlí v Ostravě a naladit ho lze ze čtyř hlavních vysílačů v Ostravě, Brně, Jihlavě, Plzni a z dokrývačů, které pokrývají dálnici D1. Provozovatelem stanice je společnost Route Radio ze skupiny Pohoda, kterou založil už zesnulý mediální podnikatel Radim Pařízek.

-mav-