Rádio Otava získalo FM frekvence v Příbrami a Sušici

čtvrtek, 9. března 2023, 12:35 Rádio, Aktuality MediaGuru

Regionální rozhlasová stanice Rádio Otava získala dva plánované kmitočty, o které žádala mediálního regulátora.

Rozhlasové studio Rádia Otava. Foto: Rádio Otava

Rozhlasové studio Rádia Otava. Foto: Rádio Otava

Regionální rozhlasová stanice Rádio Otava získala dva plánované kmitočty, o které žádala mediálního regulátora. Ke čtyřem stávajícím frekvencím tak bude moci přidat další dva v Příbrami a Sušici. Informovala o tom vysílací rada.

„Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uděluje Josefu Týcovi (…) licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím vysílačů se soubory technických parametrů Příbram město 3 97,3 MHz / 50 W, souřadnice WGS 84: 13 59 41 / 49 40 24 a Sušice 4 106,2 MHz / 50 W, souřadnice WGS 84: 13 32 07 / 49 14 41,“ informoval mediální regulátor. Obě nové frekvence jsou určeny pro Rádio Otava, standardně na období osmi let.

„Je to skvělé zhodnocení práce. Z malého rádia, které začínalo na internetu, a nikdo nevěřil v jeho budoucnost, se povedlo udělat nezávislé regionální rádio, které dokázalo vybudovat v dnešním přeplněném éteru rozhlasovou síť,“ neskrýval svou radost ve vyjádření pro MediaGuru.cz Týc. Nové kmitočty v Příbrami a v Sušici doplní v horizontu několika měsíců již fungující frekvence v Blatné, Písku, Strakonicích a Horažďovicích.

-lukpol-