V Česku funguje kromě Sweet.tv i ukrajinská Megogo

neděle, 26. března 2023, 09:20 TV, Aktuality MediaGuru

Záplava televizních služeb, která je k dispozici také na českém trhu, neusnadňuje divákovi leckdy snadnou orientaci. Kromě etablovaných značek zde leckdy působí i platformy, které svou přítomnost ani nekomunikují. Jednou z nich je Megogo.

Megogo kombinuje nabídku bezplatných a placených programů. Foto: Shutterstock

Megogo kombinuje nabídku bezplatných a placených programů. Foto: Shutterstock

V souvislosti s ukrajinskými internetovými službami se v posledním přibližně roce dostala na českém trhu do povědomí zejména Sweet.tv. Naopak neznámá je pravděpodobně drtivé většině uživatelů platforma Megogo, která kombinuje model neplacené a placené nabídky. Prostředí služby není k dispozici v češtině, nicméně účtování už probíhá v domácí měně, tedy korunách. Nabídku lze využívat v řadě televizních aplikací nebo v mobilních telefonech.

Mezi volně šířenými programy jsou k dispozici například zpravodajské stanice France 24, DW, TVP World (Polsko) nebo TRT World (Turecko). V nabídce je volně přístupná také celá řada ukrajinských kanálů včetně Nickelodeon Ukraine Pluto TV, který je taktéž dostupný celoplošně v DVB-T2 multiplexu 24. Dále nechybí Inter+, Channel 24, Pryamyi nebo Freedom. Některé tituly ve videotéce mají k dispozici nejen české titulky, ale také dabing.

-lukpol-