Apríl: zkoušení s dvojníkem, kráva na mléko či swimming sushi

sobota, 1. dubna 2023, 12:10 Marketing MediaGuru

První dubnový den je ve znamení aprílových žertíků, ani letos si tuto příležitost některé firmy nenechaly ujít.

Zdroj: Rohlík

Zdroj: Rohlík

Na 1. dubna přicházejí některé firmy na trhu s aprílovými žertíky. Letos se k tomu nechalo opět zlákat Sportisimo, které představilo novou službu – zkoušení s dvojníkem, online supermarket Rohlík, jenž ve znamení ultimátní čerstvosti začíná svým zákazníkům dovážet slepice či krávy, či Slevomat s nabídkou swimming sushi. 

Sportisimo přichází po loňských funkčních kabinkách s novou službou v podobě zkoušení s dvojníkem. Po příchodu do obchodu si zákazník může nechat vytvořit hologram, který bude všechny vybrané kousky zkoušet za něj, zatímco si reálný zákazník užívá bublinek, čerstvých jahod či masáží. 

Rohlík se zase na 1. dubna rozhodl posunout svou vizi ultimátní čerstvosti. Dovážet tak chce nejen zeleninu rovnou z pole, ale i například i krávy, kozy, ovce či slepice, aby měli zákazníci doma opravdu ty nejčerstvější vejce či mléko. Zvířata dle výběru Rohlík nejen přiveze, ale své zákazníky kurýři i proškolí, jak se o ně správně starat. Do roku 2027 by tak online supermarket chtěl přestat prodávat úplně samostatná vajíčka i mléko. Sice je to jen aprílový žertík, ale i tak si zájemci mohou zvířata koupit a darovat je jako „skutečný dárek“ potřebným přes Člověka v tísni.

Na čerstvost letos sází i Slevomat, který představil „jídlo tak čerstvé, že se ještě hýbe“. S novou službou si lidé mohou vyzkoušet tzv. swimming sushi, kdy si svou rybu na nagiri či sashimi sami chytí v akváriu, running chicken, kdy se rozběhnou ve výběhu za kuřetem, nebo si jako toreador zkrotí býka na tatarák. 

Se speciální aprílovou příchutí přišla tento rok značka Loyd, která nově nabízí čaj svíčková & citrón. 

A WMF se podělilo o recept na jarní detoxikační nápoj, který „osvěží tak dobře jako sklenice ledově vychlazené vody“. Potřeba je k němu jen voda, led a hrnec. 

Zdroj: FB WMF Česko a Slovensko

Zdroj: FB WMF Česko a Slovensko

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze spustila na 1. dubna nový program s názvem PreFIKS, jímž se zaměřuje na programování pro nejmenší. Jeho cílem je naučit předškoláky základy matematiky, probrat nízkoúrovňové jazyky či zefektivnit jejich vyjadřovací schopnosti. Pro větší je pak připravena teoretická informatika. Kromě toho nabízí pražská škola speciální double degree program ve spolupráci s brněnskou VUT – pro studenty to znamená, že budou v zimních semestrech studovat v Brně a v letních v Praze.

-stk-