BBC World News nově jako BBC News

úterý, 4. dubna 2023, 12:55 TV, Aktuality MediaGuru

Od dubna se mohou diváci zpravodajského kanálu BBC World News, který je také součástí řady nabídek českých operátorů, setkat s jeho novou podobu. Kromě propojení s britskou verzí zpravodajské televize BBC News došlo i k úpravě grafiky.

Z vysílání mezinárodní verze stanice BBC News. Zdroj: BBC

Z vysílání mezinárodní verze stanice BBC News. Zdroj: BBC

Zákazníci řady českých operátorů placené televize, ale také satelitní diváci se mohou od pondělí 3. dubna seznámit s proměnou mezinárodní zpravodajské televize BBC World News. Nově se identifikuje pouze jako BBC News a došlo tak k propojení dvou tematických stanic britského veřejnoprávního vysílatele. Jak informoval například portál RXTV, toto spojení se neobešlo bez problémů a provázela ho i řada menších chyb přímo ve vysílání.

BBC News jako zpravodajská značka je v současné době k dispozici kromě Velké Británie také pro více než dvě stě mezinárodních trhů včetně České republiky a Slovenska. Vysílání BBC World News bylo naopak zachováno pro indický trh. BBC na svém webu uvedla, že pokud diváci nemají ke stanici přístup, mají si ho vyžádat u svého operátora. V loňském roce vyřadil stanici ze své nabídky operátor Vodafone, neoficiálně za tím stála cena za distribuci.

-lukpol-