Behavio představuje levnější testování reklamní kreativy

sobota, 29. dubna 2023, 08:35 Aktuality, Reklama, Výzkum MediaGuru

Behavio uvádí na trh novinku v podobě testování efektivity kampaně. Cena za test se může dostat pod 20 tisíc korun.

Zdroj: Behavio Labs

Zdroj: Behavio Labs

Technologická a výzkumná firma Behavio uvádí na trh nové možnosti testování reklamy. Na webovém nástroji Behavio Platform nabízí Behavio dvacku neboli zhodnocení efektivity kampaně za méně než dvacet tisíc korun. 

„Podařilo se nám automatizovat velké množství rutinních úkonů, takže můžeme jít s cenou výrazně dolů. Jeden test teď stojí firmu méně, než kolik dá měsíčně za kafe pro celou kancelář,“ vysvětluje Vojtěch Prokeš, šéf výzkumu Behavio.

Z pozice klienta probíhá testování kreativy zhruba následovně: firma nahraje do webového rozhraní Behavio Platform kreativní koncept, klíčový vizuál nebo videospot. Do pěti dnů od schválení vstupu získá kompletní výsledky. Z nich se klient dozví, jak zvýšit efektivitu reklamy, než investuje do její distribuce. 

Standardní součástí výstupu je: sledování emocí diváků vteřinu po vteřině, rozpoznání brandu a hlavních messages rovněž vteřinu po vteřině a A/B testování. Predikce výkonnosti se klientovi zobrazí v přehledném dashboardu, který dokáže číst i laik. Grafika na motivy semaforu signalizuje zeleně povedená místa a červeně ta problematická. Vzorový výstup je možné si prohlédnout zde. 

Kreativu vždy hodnotí reální lidé, a to reprezentativní vzorek 500+ respondentů. Jejich hlasy zadavatel také „uslyší“ kromě kvantitativních metrik, které generují čísla a skóre v dashboardu, získá i divácké spontánní slovní hodnocení. 

Běžná cena za jeden test reklamy od Behavio je 33000 korun. Při zakoupení balíčku Starter, který obsahuje 5 pre-testů, spadne cena za jeden test na 19600 korun.

-stk-