Canal+ nabídne v Česku přístup k obsahu Apple TV+
Dohoda francouzské skupiny Canal+ se společností Apple ji otevřela přístup
ke knihovně titulů z její streamovací služby. Týká se přitom i Česka.
Francouzská skupina Canal+ uzavřela víceletou dohodu se společností Apple, která ji otevřela přístup ke knihovně titulů z její streamovací služby. Kromě České republiky a Slovenska se nová smlouva týká zejména Francie a části Švýcarska. O dohodě informoval americký server Variety.
Zákazníci Canal+ mají získat přístup k Apple TV+ zcela zdarma, k nabídce titulů budou moci přistupovat přímo prostřednictvím rozhraní operátora, například přes set-top box. Variety informoval, že dohoda se podařila díky úzké spolupráci viceprezidenta Applu a generálního ředitele Canal+, které pojí dlouholeté přátelství, na profesní bázi spolupracovali poprvé před 15 lety.
„Toto je skutečné partnerství. Není to propagace a není to jednorázová záležitost. Je to věc mnoha let a doufám, že něco, co v mé paměti vydrží navždy,“ komentoval pro Variety osobní význam dlouhodobé dohody Eddy Cue, hlavní viceprezident pro služby společnosti Apple. Integraci obsahu z Apple TV+ pro české a slovenské zákazníky potvrdil pro MediaGuru i Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, která službu Skylink provozuje.
„Dohoda se skutečně vztahuje i na Českou republiku a Slovensko. Na tom, jak obsah Apple TV+ bude zařazen do nabídky (balíčky, ceny, termín uvedení...), se pracuje. Už byly zahájeny práce na technické integraci, aby atraktivní obsah Apple TV+ mohl být nabídnut zákazníkům v co nejkratší možné době,“ uvedl Glisník. Obsah ze služby by se mohl objevit na našem trhu i v lineárním vysílání. Maxime Saada, předseda představenstva a generální ředitel Canal+, řekl, že záměrem je nabídnout obsah i v klasickém vysílání placené televize.
-lukpol-
# Apple TV+ # Skylink # Apple # videotéka # Canal+ # Canal+ Group
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Všechnopárty potvrzuje vedení v pátek večer, poté komedie
Nejsledovanějším pořadem pátečního večera po 20:00 zůstává
v divácké skupině starší 15 let Všechnopárty. Následovala komedie
Marečku, podejte mi pero!, která měla zároveň nejvyšší sledovanost
v 15–54.
Telly uděluje MMA bojovníkovi Procházkovi doživotní předplatné
Operátor Telly potvrzuje pevnou vazbu s MMA bojovníkem Procházkou, získal
doživotní předplatné.
# Aktuality # TV & video # Audio
Výstražná stávka v ČT a ČRo kvůli financování má trvat 24 hodin
Výstražná stávka proti legislativním změnám týkajícím se České
televize a Českého rozhlasu má trvat celý den. Uskutečnit by se měla
22. června, datum ale ještě nebylo potvrzeno.