CETIN kupuje operátora Nej.cz, provozovatele Kuki TV

pátek, 21. dubna 2023, 11:20 TV MediaGuru

CETIN uzavřela s investiční skupinou Kaprain dohodu o koupi českého poskytovatele připojení Nej.cz. Dohoda podléhá schválení ÚOHS.

Zdroj: Kuki TV

Zdroj: Kuki TV

Společnost CETIN (skupina PPF) uzavřela s investiční skupinou Kaprain dohodu o koupi českého poskytovatele připojení Nej.cz. Pokud dojde ke schválení transakce Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, CETIN získá do svého portfolia především vysokorychlostní optickou infrastrukturu, která je k dispozici pro půl milionu domácností (homes passed) v několika regionech Česka. Obě strany se dohodly, že detaily dohody nebudou komentovat. 

Nej.cz má v současné době téměř čtvrt milionu aktivních zákazníků (homes connected), kterým poskytuje zejména internetové připojení, televizní obsah (IPTV) a hlasové služby. V segmentu B2B rovněž provozuje tři datová centra a poskytuje streamovací služby. Kromě jiných televizních platforem provozuje Nej.cz také internetovou televizi Kuki.

Cena i rozsah služeb poskytovaných zákazníkům Nej.cz mají zůstat zachovány. Poskytovatelem služeb připojení k internetu vůči koncovým zákazníkům zůstává společnost Nej.cz.

Do budoucna má napojení zákazníků Nej.cz na infrastrukturu CETINu umožnit další rozvoj a nové možnosti týkající se poskytovaných služeb. Na velkoobchodním modelu CETINu, tj. poskytování služeb dalším operátorům, se nic nemění.
„CETIN plně využije infrastrukturu Nej.cz a také know-how a schopnosti této společnosti k dalšímu ambicióznímu rozvoji telekomunikační infrastruktury,“ uvedl Juraj Šedivý, předseda představenstva společnosti CETIN.

„Z Nej.cz jsme vybudovali třetího největšího hráče na trhu především díky akvizicím těch nejzajímavějších telekomunikačních firem napříč celou republikou. V současné době už ale na tuzemském trhu nevidíme další výrazné akviziční příležitosti, a tedy ani prostor pro vlastní expanzi. Dokončili jsme tak svůj investiční cyklus a společnost Nej.cz prodáváme v ten správný moment,“ zdůvodnil zakladatel skupiny Kaprain Karel Pražák.

Transakčním poradcem při prodeji byla Deloitte Česká republika, právní servis na straně prodávajícího poskytla advokátní kancelář BBH a na straně kupujícího White & Case.

CETIN vznikla v České republice v roce 2015 po strukturálním oddělení obchodní a infrastrukturní části společnosti O2 Czech Republic. V roce 2020 prošli podobným strukturálním rozdělením tři operátoři pod značkou Telenor v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku. CETIN Group je součástí investiční skupiny PPF

-mav-