Dáme jídlo se mění na Foodora, chystá i nové služby

pondělí, 3. dubna 2023, 16:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Mateřská společnost Delivery Hero si od změny značky slibuje jednotnou uživatelskou zkušenost napříč celou Evropou.

Logo a vizuální identita značky Foodora, zdroj: Foodora

Logo a vizuální identita značky Foodora, zdroj: Foodora

Česká doručovací platforma Dáme jídlo po 11 letech svého fungování mění jméno. Nově ponese název Foodora a přidá se tak k sedmi evropským zemím, ve kterých bude značka pod stejným názvem doručovat jídlo a nákupy. 

Nejprve změnu značky zaznamenají majitelé chytrých telefonů. Prvním z nich se aplikace přebarví spolu s aktualizací v polovině dubna. Pro první uživatele operačních systémů iOS bude aktualizace přístupná od 11. dubna, pro uživatele androidu pak o pár dní později, 17. dubna. Zbytek Česka se pak do růžové přebarví oficiálně až na začátku května.

„Dáme jídlo má v České republice dlouhou historii, lidé tu značku znají a mají ji rádi. Čeká nás však období velkých změn, rebranding je tedy v tomto smyslu poměrně symbolická událost. Věříme, že novou značku budou mít naši zákazníci ještě raději,“ říká Adam Kolesa, CEO Dáme jídlo (nově Foodora). „Se změnou značky zákazníkům nabídneme i řadu dalších výhod, ať už se jedná o funkční záležitosti, jako je rychlejší doručení a předplatné foodora PRO, nebo o slevové akce typu 1+1 jídlo zdarma,“ dodává Kolesa.

Spolu s novým názvem přinese foodora i několik funkcí. Vedle rozšíření rozvozových zón ve všech větších městech slibuje i zlepšení zákaznické zkušenosti a širší nabídku restaurací a obchodů. Úplnou novinkou je systém předplatného foodora PRO, který přinese výhody pro nejvěrnější zákazníky. Jednat se bude například o bezplatné doručení ze všech restaurací, obchodů a foodora market, slevu 15 % při osobním vyzvednutí objednávky nebo speciální slevové akce.

Foodora je už známá v Dánsku, Finsku, Norsku a také ve Švédsku. Od května se mezi ně nově připojí také Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Rakousko. Mateřská společnost Delivery Hero SE si od změny značky slibuje jednotnou uživatelskou zkušenost napříč celou Evropou.

-mav-