Fincentrum mizí z trhu, zůstane Swiss Life Select

úterý, 4. dubna 2023, 07:05 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Po akvizici společnosti Fincentrum zůstane na českém trhu jediná značka Swiss Life Select. Podpoří ji kampaň.

Zdroj: Swiss Life

Zdroj: Swiss Life

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select změní k 1. květnu letošního roku název na Swiss Life Select. Dceřiná realitní společnost Fincentrum Reality změní název na Swiss Life Select Reality. Změnou názvů formálně končí post-akviziční proces spojení dvou tradičních finančně-poradenských společností Fincentrum a Swiss Life Select, které mají od září 2018 jednoho vlastníka – švýcarskou skupinu Swiss Life. 

„Ke sjednocení názvu přistupujeme čtyři roky po spojení společností Fincentrum a Swiss Life Select v jednu entitu. Swiss Life je silná značka, která má celosvětový dosah a během 165 let své historie se stala synonymem švýcarské kvality, jistoty a spolehlivosti. V průběhu roku spustíme masivní televizní a digitální kampaň, která podpoří náš cíl stát se nejvyhledávanější společností ve finančněporadenském oboru,“ uvádí Petr Jarůněk, předseda představenstva společnosti Swiss Life Select. „Sjednocení tuzemské obchodní značky se značkou mateřské skupiny nám umožní spustit proces digitální transformace finančního poradenství. Naším cílem je i nadále přinášet klientům špičkové a dlouhodobé poradenství, které těží z léty prověřeného know-how švýcarské skupiny Swiss Life,“ dodává. 

Swiss Life Select klientům poskytuje poradenské služby v oblasti finančního plánování, investování, správy majetku, finančního zajištění na stáří, pojištění či financování bydlení. Ve všech těchto oblastech mají klienti k dispozici portál FiLiP, který zajišťuje z jednoho místa online přístup k bankovním a investičním účtům. Dále nabízí službu Hodnota bydlení, webový nástroj, jenž pomáhá získat při nákupu a prodeji nemovitosti objektivní ocenění.

„Klíčové je pro nás pod novým názvem pokračování v digitalizaci a rozvoji našich technologií. Díky silnému akcionáři můžeme do restrukturalizace IT systémů a vývoje aplikací pro konzultanty a klienty investovat vyšší desítky milionů korun,“ vysvětluje Petr Jarůněk.

V souvislosti se změnou názvu na Swiss Life Select se přejmenuje i Fincentrum Hypoindex na Swiss Life Hypoindex, ukazatel vývoje českého hypotečního trhu, který od roku 2003 sleduje vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů.

Pro klienty a obchodní partnery se změnou názvu nic nemění. Veškeré smluvní dokumenty a ujednání zůstávají nadále platné a účinné. 

-stk-