Hitrádio North Music zavádí rubriku pro umělou inteligenci

úterý, 18. dubna 2023, 14:00 Aktuality, Rádio MediaGuru

Posluchači mohou posílat otázky, na které jim v programu odpolední show Hitrádio North Music odpovídá umělá inteligence (AI).

Zdroj: Media Bohemia

Zdroj: Media Bohemia

Regionální severočeské rádio Hitrádio North Music ze skupiny Media Bohemia zavádí novou rubriku A.I.a to ví nejlíp (Ája to ví nejlíp), která v rámci odpolední show Padla umožní posluchačům nahlédnout do světa budoucnosti s umělou inteligencí. Moderátoři odpolední show Aleš Lehký a Daniel Rakaczký se umělé inteligence ptají na dotazy od posluchačů a ta jim přímo ve vysílání odpovídá.

„Umělá Inteligence je jedním z nejaktuálnějších technologických trendů a nikdo nedokážeme říci, jak moc změní náš svět. Našim úkolem ale není se nad ní zamýšlet, naším úkolem je bavit s ní naše posluchače. Přesně o to nám jde v odpolední zábavné show Padla. Jsme přesvědčeni, že nová rubrika přiláká pozornost posluchačů a zároveň jim poskytne nový způsob, jak komunikovat s naší stanicí," říká Michal Merenda, programový ředitel Hitrádií.

Posluchači své otázky nebo různé úkoly (např. slož písničku, básničku apod.) mohou posílat přímo do studia nebo prostřednictvím SMS na tel. číslo 777 999 958. Další možností pro komunikaci s umělou inteligencí ve vysílání je vyplnění formuláře na webu stanice nebo dotaz položený prostřednictvím sociálních sítí. 

-mav-