Na Letiště Praha míří Bottega, Natoo či Bageterie Boulevard

pátek, 14. dubna 2023, 16:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Letiště Praha rozšíří nabídku o řadu nových gastronomických konceptů. Přibude Natoo, Bottega Prosecco Bar&Restaurant nebo Baterie Boulevard.

Na pražském letišti se nově objeví i Bottega Prosecco Bar&Restaurant, zdroj: Lagardère Travel Retail.

Na pražském letišti se nově objeví i Bottega Prosecco Bar&Restaurant, zdroj: Lagardère Travel Retail.

Společnost Lagardère Travel Retail se stala opět vítězem koncesního řízení Letiště Praha. Bude tak provozovat 14 obchodních jednotek, reprezentujících 11 gastronomických konceptů na ploše téměř 1 300 m2. 

Kromě značek, které v českém prostředí působí již delší dobu, se na Letišti Václava Havla Praha objeví i několik novinek. Patří mezi ně koncept Natoo, nabízející zdravější variantu rychlého občerstvení, čerstvé šťávy a saláty, nebo Bottega Prosecco Bar&Restaurant, určená pro cestující, kteří si chtějí své jídlo i na letišti vychutnat v exkluzivním stylu, v interiéru evokující vzhled benátských „bacaros“. Itálií inspirované butikové bistro nabízí vybrané předkrmy, hlavní jídla i zákusky, spárované ve stylu Perfect Match s víny předních italských vinařů. Z lokálních značek přibude Bageterie Boulevard se svým konceptem exprès gourmet. Obchodní jednotky projdou v následujících měsících stavebními úpravami, jejichž cílem je zajištění maximálního komfortu pro zákazníky.

Při sestavování nabídky byla důležitým kritériem rozmanitost a synergie. Výběr konceptů byl pečlivě zvolen tak, aby se doplňovaly nejen mezi sebou, ale i se stávající nabídkou na obou terminálech. Zohledněny jsou různé skupiny cestujících, jejich kulturní a stravovací preference, ale samozřejmě také finanční hledisko. Mohou tak zvolit jak rychlé a ekonomické varianty občerstvení, tak luxusnější pokrmy a nápoje.  Pokud jsou limitováni časem, mají cestující možnost využít široké nabídky rychlého občerstvení, v případě delšího pobytu na letišti je zde možnost odpočinku v prostředí kaváren nebo restaurací. 

„V naší nabídce jsme zohlednili především to, že cestující nevnímá pobyt na letišti izolovaně, ale jako součást své cesty z domova do cílové destinace. Pracujeme tedy jak s dobře známými lokálními koncepty, tak značkami, které se prosadily globálně,“ říká Richard Procházka, CEO Lagardère Travel Retail.

-stk-