Německá ARD zvažuje vysílání sportovních akcí v Ultra HD

pátek, 21. dubna 2023, 17:15 TV, Aktuality MediaGuru

Velké sportovní akce, jako jsou například olympijské hry ve Francii nebo fotbalové Euro, by se mohly objevit na obrazovce německé veřejnoprávní televize ARD v rozlišení 4K. Stanice Das Erste je šířena volně ze satelitu Astra do celé Evropy.

Ve 4K rozlišení by mohla ARD nabídnout i nadcházející olympijské hry. Foto: Pixabay

Ve 4K rozlišení by mohla ARD nabídnout i nadcházející olympijské hry. Foto: Pixabay

„Úvahy a plány o UHD jsou v současné době v plném proudu. To platí i pro úvahy a plány velkých sportovních akcí v nadcházejícím roce,“ uvedlo pro oborový portál DWDL.de bez bližších podrobností tiskové oddělení ARD. Naopak veřejnoprávní televize ZDF s Ultra HD sice počítá, ale obsah nasazuje výhradně online do své bezplatné videotéky. Technická infrastruktura ZDF není schopna aktuálně distribuovat lineární UHD HDR kanál.

Počet Ultra HD televizorů by se podle DWDL měl pohybovat v německých domácnostech okolo 30 procent. Několik lineárních kanálů je k dispozici zejména v placené televizi, například Sky Deutschland. V České republice vysílání v UHD jediný sportovní kanál, a to Eurosport 4K. K dispozici ho mají však dlouhodobě pouze klienti T-Mobile TV. Operátoři O2 Czech Republic a Canal+ zatím vyšší rozlišení obrazu zákazníkům nenabídly.

-lukpol-