Nova vrací magazín Víkend jako samostatný pořad

úterý, 25. dubna 2023, 13:55 Aktuality, TV MediaGuru

TV Nova vrací magazín Víkend jako samostatný pořad do pondělního pozdějšího hlavního vysílacího času.

Víkend, zdroj: TV Nova

Víkend, zdroj: TV Nova

Od pondělí 8. května se vrací na obrazovky TV Nova publicistický pořad Víkend. Vysílat se bude každé pondělí od 22:30, tedy po odvysílání dvou dílů seriálu Specialisté. Nova zdůvodnila, že pořad vrací na přání diváků.

„Před časem se magazín Víkend stal součástí Víkendové Snídaně. Lineární televizní vysílání je ale živý organismus a my jsme se nyní rozhodli, že vrátíme Víkend do jeho původního slotu, abychom vyslyšeli nové potřeby programu, a hlavně prosby diváků, jejichž zpětná vazba je pro nás velmi důležitá,“ uvedl Kamil Houska, ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova.

V moderaci pořadu se budou jednotlivě střídat tváře Televizních novinLucie Borhyová, Kristina Kloubková, Veronika Petruchová, Martin Čermák, Rey Koranteng a Martin Pouva. 8. května bude pořad moderovat Martin Pouva a další týden Rey Koranteng.

„Magazín Víkend bude i nadále plný lifestylových, kulturních i cestovatelských reportáží, nebudou chybět inspirativní lidské a podnikatelské příběhy nebo přírodní divy. Diváci se mohou těšit i na perličky z historie či vědy,“ uvedl Daniel Brabec, vedoucí pořadu Víkend.

Nova vysílala samostatně magazín Víkend do konce roku 2022, poté ho začlenila do Víkendové Snídaně. Vysílacím dnem bylo v loňském roce úterý v čase od 23:00, průměrný podíl na sledovanosti představoval 18 % (CS 15-54, zdroj: ATO-Nielsen).

-mav-