Sazka rozšiřuje podporu cyklistiky o freestyle BMX

sobota, 15. dubna 2023, 07:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Sazka vstupuje sponzorsky do nového prostředí cyklistiky – freestyle BMX.

Zdroj: Sazka

Zdroj: Sazka

Společnost Sazka se rozhodla rozšířit své aktivity na podporu cyklistiky. Vedle tradiční disciplíny silniční cyklistiky v čele se závodem Czech Tour letos nově vstupuje i do „mladšího“ prostředí freestyle BMX. Stává se tak partnerem série „action sports“ akcí napříč republikou. 

Sazka se v BMX spojila s matadorem této disciplíny v České republice, trojnásobným mistrem světa ve freestyle BMX Janem Valentou a jeho agenturou VSA Xtreme. Společně budou popularizovat tento sport pro širší veřejnost prostřednictvím eventů napříč celou zemí. Vedle toho chce Sazka začít podporovat i BMX závody a také mladé sportovní talenty mezi muži i ženami.   

První BMX event v barvách Sazky se odehrál v březnu na pražském veletrhu For Bikes v PVA Letňany. Po celou dobu veletrhu zde byla Sazka Action Sports Zone s modulárním pumptrackem, kde si jízdu na BMX kolech mohli návštěvníci vyzkoušet. Uskutečnila se také Meet and Greet akce s českou BMX reprezentací.

Další BMX event se uskuteční v sobotu 22. dubna v rámci akce Prague Bike Fest v pražské Stromovce. Návštěvníci se v Sazka pumptrack zóně mohou těšit na workshopy, show profesionálních jezdců a budou se moci potkat s českou královnou cyklistiky pro rok 2022 Ivetou Miculyčovou a Tomášem Beranem, českým reprezentantem ve Freestyle BMX.

Mezi další BMX akce, kam Sazka vstupuje, budou i srpnový Sportovní Park Pardubice nebo letní Sazka Summer X Fest Tour, která se odehraje 4.7. v Žamberku, 6.7. v Lipně nad Vltavou, 11.7. ve Vranově nad Dyjí a 13.7. v Pasohlávkách. Sezónu pak společnost v rámci „action sports“ aktivit zakončí od 24. do 26.11. finálním závodem Modular pumptrack challenge na Life festivalu v Brně.

Na všech zmíněných akcích bude Sazka rozdávat BMX kola potřebným. O příjemcích kol budou částečně rozhodovat samotní BMX jezdci. Vedle toho půjde část kol do dětských domovů z celé země, což je dlouhodobý projekt a závazek Sazky. V minulém roce takto do dětských domovů rozdala 250 BMX kol a přileb.

-stk-