Smarty Brands zahajuje expanzi, vstupuje na Slovensko

úterý, 25. dubna 2023, 09:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Smarty Brands spustila svou mezinárodní expanzi. Prvním trhem je Slovensko, kde otevřela e-shop i kamennou prodejnu.

První kamenná prodejna na slovenském trhu se nachází v Bratislavě, foto: Patrik Hácha.

První kamenná prodejna na slovenském trhu se nachází v Bratislavě, foto: Patrik Hácha.

Skupina Smarty Brands českého podnikatele Petra Syrůčka zahájila zahraniční expanzi. Prvním trhem je Slovensko, kde spustila e-shop smarty.sk a na konci března otevřela v Bratislavě první kamennou prodejnu za hranicemi Česka. 

„Expanze na Slovensko je prvním vstupem skupiny Smarty Brands na zahraniční trh. Předloňský nákup sítě JRC, ke které patřil i slovenský Brloh, nám otevřel dveře za hranice. Rozhodli jsme se toho potenciálu naplno využít a rozjet byznys na Slovensku,“ popisuje Petr Syrůček.

„Dynamika růstu Smarty na Slovensku bude z nemalé části ovlivněna nejen celkovým ekonomickým vývojem trhu v následujícím období, ale také úspěšností nového konceptu v rámci prvních prodejen, které otevíráme. Není tajemstvím, že slovenský trh je v telco části výrazně odlišný a naše výchozí pozice jiná, než kterou jsme měli a máme v ČR, kde má Smarty více než desetiletou historii s nezanedbatelným podílem prodeje koncovým zákazníkům i B2B segmentu. I tak bychom ale rádi v následujících dvou letech otevřeli až deset Smarty prodejen v klíčových obchodních centrech velkých měst,“ vysvětluje finanční ředitel skupiny Rudolf Konečný.

Slovenskou herní síť Brloh vlastní Smarty Brands od roku 2021. Její design teď projde potřebnou modernizací a stane se součástí nové sítě Smarty. „Prodejny Brlohu postupně začleníme do sítě Smarty, stejně jako jsme to udělali v Česku s JRC. Chceme Brlohu vdechnout nový život a přizpůsobit značku nové době. V našich slovenských prodejnách bude mít Brloh výsadní postavení, stejně jako ho má v české síti značka JRC,“ dodává Petr Syrůček. 

Bratislavská prodejna je první z několika, které se pod značkou Smarty na Slovensku otevřou. Zákazníkům přinesou nabídku chytré elektroniky a gamingu. Na prodejnách si zákazníci budou moci vyzkoušet i pořídit mobilní telefony, počítače, herní konzole či merch i různé příslušenství. Proškolený personál jim může poradit od nastavení telefonu až po to, jak si zařídit chytrou domácnost. 

Pobočky propojí prodej na místě, výdej zboží z e-shopu i servis pro zákazníky Smarty i Brloh.

-stk-