Spektrum Home má být v HD, uvede pořad Luxusní bydlení

pátek, 14. dubna 2023, 09:10 TV, Aktuality MediaGuru

Společnost AMC Networks International – Central and Norhern Europe připravuje pro operátory distribuci svého lifestylového kanálu Spektrum Home ve vysokém rozlišení. Doposud byl program k dispozici pouze v SD.

Lokální tváří tematické televize se stala moderátorka Eva Borská. Zdroj: AMC Networks

Lokální tváří tematické televize se stala moderátorka Eva Borská. Zdroj: AMC Networks

Zástupci společnosti AMC, která stanici Spektrum Home provozuje, informovali o záměru nabízet tuto stanici ve vysokém rozlišení na čtvrteční tiskové konferenci konané na Žižkovském vysílači. Od března se stal ze Spektra Home volně šířený program dostupný prostřednictvím jednoho z celoplošných DVB-T2 multiplexu Českých Radiokomunikací. Zde je stanice šířena ve standardním rozlišení, respektive formátu 960x540p.

AMC nabízí dále ve vysokém rozlišení kromě svého stejnojmenného kanálu i Film+, Sport 1, Sport 2 nebo Spektrum. Naopak v SD formátu jsou kanály jako TV Paprika, Minimax nebo JimJam. Zda by tyto stanice mohly také přejít do HD, není zatím jasné.

Krátce po podpisu dohody mezi AMC Networks International a Českými Radiokomunikacemi (CRA) o pozemní distribuci Spektrum Home začalo natáčení prvního původního pořadu Luxusní bydlení. Poprvé se bude vysílat 15. dubna v 19.30 hodin. Moderovat jej bude Eva Borská a interiérový designer Tomáš Marx. Pořad bude mít deset dílů a v každém z nich se představí dvě obydlí, která se vymykají běžnému standardu.

Plánem AMC Networks je rozšiřovat programovou nabídku, postupně mají přibývat nové žánry, včetně zábavného obsahu pro ženy. Kdy by se tak mělo stát, ale zatím nebylo specifikováno.

Spektrum Home je volně dostupná ve všech českých domácnostech, které přijímají televizní vysílání prostřednictvím pozemních sítí DVB-T2. AMC Networks Central Europe podepsala dvanáctiletou licenci na vysílání stanice Spektrum Home prostřednictvím pozemní digitální pozemní distribuce s platností od 1. března 2023.

Do rodiny AMC Networks Central Europe patří kromě stanice Spektrum Home ještě stanice CBS Reality, sportovní stanice Sport1 a Sport2, dále Film+, AMC, Spektrum, Minimax, JimJam a TV Paprika

-lukpol-