TV Nova začala natáčet nový vztahový seriál Mozaika

čtvrtek, 27. dubna 2023, 15:30 Aktuality, TV MediaGuru

Nový seriál Mozaika pro Novu natáčí produkční společnost Lucky Man Production s producenty Davidem Ondříčkem a Dariou Špačkovou.

Mozaika, zdroj: TV Nova

Mozaika, zdroj: TV Nova

Nový šestnáctidílný seriál Mozaika začala podle scénáře Alice Nellis natáčet TV Nova. Režíruje ho Jasmina Blažević spolu s Lenkou Wimmerovou. V hlavních rolích se představí Karel Heřmánek, Taťjana Medvecká, David Máj, Martha Issová, Kristýna Ryška, Marek Adamczyk, Jan Nedbal, Tomáš Drápela, Eva Podzimková, Ondřej Malý, Sabina Remundová a Zuzana Mauréry. Mozaiku pro Novu natáčí produkční společnost Lucky Man Production s producenty Davidem Ondříčkem a Dariou Špačkovou, kteří stojí za díly jako Král Šumavy: Fantom temného kraje a Zátopek.

Mozaika je příběhem velké, na první pohled vzorové rodiny, kterou otřese náhlý rozchod rodičů (Taťjana Medvecká a Karel Heřmánek). Komplikované, mnohdy absurdní a dojemné, jindy zase emočně náročné životy mladých rodin vytvářejí mozaiku mezigeneračních vztahů.

„Myslím, že základním tématem Mozaiky je složitost, ale také překvapivá pružnost a odolnost rodinných vazeb, které na první pohled nemusí být třeba ideální, ale pokud jsou podložené vzájemnou láskou a sounáležitostí, vydrží téměř cokoliv. Je to příběh o lásce, která nemusí být vidět na první pohled, ale o to je pravdivější. A také o tom, že život může být složitý, absurdní, a i přesto krásný a zábavný,“ říká scenáristka Alice Nellis.

„Mozaika je seriál vztahový a jako takový stojí především na postavách, jejich uvěřitelnosti, autenticitě. Podrobné charakteristice postav a jejich následnému hereckému obsazení jsme s Jasminou věnovaly velkou péči a myslím, že se to vyplatilo. Herci nás denně na place vtahují do duší svých postav a to je velká radost. Zapomínáme, že je to Medvecká nebo Heřmánek, spontánně jim říkáme jmény postav, stojíme u monitoru a buď se smějeme, nebo dojímáme,“ přiblížily režisérky Jasmina Blažević a Lenka Wimmerová.

Termín nasazení do vysílání zatím TV Nova nesdělila.

-mav-