Vasky koupily značku Botas, uvádí první kolekci

čtvrtek, 6. dubna 2023, 06:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

Značka Vasky koupila Botas, jež se začátkem letošního roku ocitla v likvidaci. Představují první společnou kolekci.

Václav Staněk, zdroj: Vasky

Václav Staněk, zdroj: Vasky

Obuvnická značka Vasky dokončila koupi značky Botas, která se na začátku tohoto roku ocitla v likvidaci. U této příležitosti uvádí první kolekci kožených tenisek v kolaboraci Botas x Vasky, inspirovanou oběma styly těchto obuvnických značek.

„I když českým internetem a médii projela vlna nejistoty, po celou dobu jsme jen řešili detaily obchodu,” uvádí Václav Staněk, zakladatel značky Vasky, a dodává: „Důvěru, kterou do nás zákazníci vložili, jsme od začátku brali jako obrovský závazek.”

Transakce byla uzavřena v řádu několika týdnu. Během celého procesu koupě byla vyvíjena i nová kolekce, jež kombinuje linie a sportovní inspiraci botasek s minimalistickým design Vasek. Dostupná bude ve třech barvách: bílé, černé a v trikolóře, jež navazuje na ikonický model Classic. Ke koupi je od 5. dubna na webu Vasky.cz v předprodeji za sníženou cenu.

Kolaborace bot Vasky a Botas zatím bude vznikat pod rukama ševců a šiček ve Zlíně. V následujících měsících bude také obnovena výroba botasek, a to jak jejich původních, tak redesignovaných modelů.

‚‚Za sebou máme kus práce, ještě větší nás ale čeká. Botas je českou obuvnickou legendou. Neměla by ale žít ve stínu své dřívější slávy. Je načase ukázat, že botasky mají i dnes co nabídnout. Vždyť legendy přece žijí věčně. Příběh tedy zdaleka nekončí, ba naopak – právě začíná,“ komentuje Staněk, majitel značek Vasky a nyní i Botasu.

-stk-