Apple TV+ stáhla v Česku kanál s dětským obsahem

čtvrtek, 18. května 2023, 12:10 TV, Aktuality MediaGuru

Po třech letech stáhla společnost Apple ze své streamovací služby tematický kanál Noggin, který obsahoval tvorbu dětské televize Nick Jr.

Dětská stanice Nick Jr. je k dispozici v nabídkách řady placených služeb

Dětská stanice Nick Jr. je k dispozici v nabídkách řady placených služeb

Po třech letech stáhla společnost Apple ze své streamovací služby tematický kanál Noggin, který obsahoval tvorbu dětské televize Nick Jr. V Apple TV+ už jsou v tuto chvíli k dispozici pouze přenosy amerického fotbalu MLS, kulinářský Tastemade a hudební Carnegie Hall+.

V České republice je nabídka tzv. Apple TV Channels omezená. Zájemci měli k dispozici pět ikon, přičemž reálně šlo ale pouze o čtyři kanály, protože hned první z nich byl opět bránou k obsahu ze samotné streamovací služby. Apple TV Channels fungují jako rozšíření stávající služby Apple TV+ a jsou na ni zcela nezávislé. Divák tak nemusí mít předplacenou tuto platformu, aby se dostal k tomuto obsahu. Služba Apple TV Channels funguje v Česku oficiálně od dubna 2020.

Kanál Noggin obsahoval pořady dětské televize Nick Jr. K ní se mohou zájemci dostat pochopitelně i jinou cestou, a to prostřednictvím českých placených služeb – v lineárním vysílání například na satelitu, formou zpětného zhlédnutí v kabelových a IPTV sítích. Na rozdíl od ostatních trhů není tento program u nás k dispozici ve vysokém rozlišení obrazu. Nabídka Apple TV Channels je výrazně chudší, než je tomu v jiných zemích. V Česku nefunguje ani konkurenční služba Amazonu.

-lukpol-