ČT zjišťuje, jakým způsobem diváci využívají iVysílání

středa, 10. května 2023, 15:25 TV, Aktuality MediaGuru

Na využití online archivu iVysílání a spokojenost s jeho technickou kvalitou, grafickým uspořádáním i pokrytí jednotlivých platforem je zaměřen aktuální výzkum České televize. Veřejnoprávní médium na dotazník upozorňuje přímo ve své aplikaci.

Online archiv České televize na různých platformách. Zdroj: Česká televize

Online archiv České televize na různých platformách. Zdroj: Česká televize

Česká televize připravila pro koncesionáře po nějaké době opět výzkum zaměřený na spokojenost s jejím online archivem iVysílání. Na jeho existenci upozorňuje vyskakující box přímo v této videotéce. Po zadání adresy www.ceskatelevize.cz/vyzkum-smart je následně zájemce přesměrován v prohlížeči na jednotlivé otázky. Česká televize uvádí, že divákovi vyplnění dotazníků zabere přibližně pět až deset minut. Začíná se standardními otázkami jako věk a pohlaví, končí naopak dotaz na vzdělání, místo bydliště podle kraje a možné je na sebe zanechat i kontakt na další spolupráci s ČT.

První dotaz týkající se samotného iVysílání je na četnost jeho využití. Česká televize se dále ptá například i na to, co se divákovi v archivu líbí a co by naopak změnil. U hodnotících otázek se používá klasická škála od 1 do 10, tedy od nejhoršího po nejlepší. Součástí dotazníků jsou i otázky týkající se přehlednosti archivu, jeho ovládání, grafiku nebo informační hodnotu a kvalitu obsahu. Mezi otázkami figuruje i využití ostatních služeb, jako je Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ nebo YouTube. Uživatelé mohou hodnotit, co se jim na těchto službách líbí, a co jim naopak v iVysílání chybí.

-lukpol-