Deník Metro mění podobu, zavádí nové rubriky

středa, 10. května 2023, 14:05 Tisk, Aktuality MediaGuru

Nejčtenější deník v hlavním městě mění svou vizuální podobu i obsah. Více se zaměřuje na publicistická témata, rozhovory či lifestyle.

Náhled titulní strany deníku Metro a vnitřní strany deníku s rubrikou Frajer, zdroj: Mafra

Náhled titulní strany deníku Metro a vnitřní strany deníku s rubrikou Frajer, zdroj: Mafra

Deník Metro z portfolia mediální skupiny Mafra mění svou podobu zavádí i nové rubriky. Upravený design má být odrazem nového směřování deníku Metro. Více se chce orientovat na publicistiku, příběhy, rozhovory a lifestylová témata. První číslo v nové podobě vyšlo ve středu 10. května 2023.

„Reagujeme na změny ve čtenářském chování a posouváme Metro směrem k modernějšímu, svěžímu a lifestylovějšímu zpravodajství,“ říká šéfredaktor deníku Metro Petr Holeček. „Trend gratis deníků je ve světě podobný – čtenáři jsou zahlceni přemírou informací, nemá smysl kopírovat obsah internetu, který jim je k dispozici ihned. Hledají unikátní čtení, přidanou hodnotu, kterou jinde nenajdou. Chceme proto čtenářům Metra nabízet vybrané zprávy přesně pro ně,“ dodává .

Rubriky uvnitř nového deníku Metro doznaly změn. V pražském vydání sice bude nadále hodně prostoru na předních stranách věnováno hlavnímu městu, společná rubrika News však obsahuje zprávy z domova i ze světa. Frajer nabídne rozhovory a profily lidí, Young dá prostor mladé generaci a jejím názorům. Vedle Kultury vznikla rubrika Popcorn, která se zaměří na streamingové služby a sociální sítě.

Podle posledních výsledků průzkumu čtenosti Media projekt (za 1. až 4. čtvrtletí 2022) je celková čtenost deníku Metro 321 tisíc čtenářů denně po celé ČR, přičemž v Praze a okolí osloví 197 tisíc lidí denně. Jde o nejčtenější deník v hlavním městě.

-mav-