Dm v kampani otevírá téma sebelásky i vnitřní krásy

středa, 31. května 2023, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Dm drogerie spouští novou kampaň, v níž se zaměřuje na zvyšování povědomí o ženském zdraví či jeho tabuizovaných tématech.

Klíčový vizuál k nové osvětové kampani společnosti Dm drogerie markt, zdroj: Dm drogerie markt

Klíčový vizuál k nové osvětové kampani společnosti Dm drogerie markt, zdroj: Dm drogerie markt

Společnost Dm drogerie markt zahájila 28. května – symbolicky na Mezinárodní den menstruace – novou osvětovou kampaň, v níž se bude zabývat tématy sebelásky, vnitřní krásy, ženského cyklu, menopauzy, nutnosti relaxace nebo vzájemné podpory mezi ženami. Jejím cílem je poskytnout celostní pohled na ženu a její kondici – nejen na fyzické aspekty, ale také ty duševní či společenské. 

„Cílem kampaně je holistický přístup ke zdraví, který preferuje prevenci a pozitivní přístup k životu. Přáli bychom si, aby se ženy více zaměřovaly na odpočinek a dostatek spánku, naučily se požádat o pomoc, dokázaly říci ne, myslely pozitivně, hlídaly si své zdraví a porozuměly svému tělu,“ vysvětluje Jiří Peroutka, manažer komunikace Dm drogerie markt. „Proto se v následujících třech měsících ve spolupráci s týmem odborníků a lékařů zaměříme na řešení oblastí, které jsou pro zdraví žen relevantní. Otevřeme tabuizovaná témata, například v oblasti sexuálního života žen či jejich periody, a poradíme, jak se starat o vlastní duševní i fyzickou kondici,“ dodává Peroutka.

Část kampaně bude věnována ženskému cyklu. V centru dění tak budou PMS, sexuální život, menopauza, hormonální rovnováha či třeba gynekologická onemocnění. V oblasti věnované vnitřní kráse si zase klade za cíl podpořit ženy v pozitivním myšlení a také v tom, aby si uvědomily svou vlastní hodnotu. Zároveň se bude soustředit na podporu zdravého životního stylu a sebevědomí. V neposlední řadě se kampaň zaměří také na tematiku relaxace, odpočinku a spánku. Nastíní důležitost rituálů, zdravé výživy či vlivu okolního prostředí. 

Kampaň, jež využívá jednotící prvek v podobě zelené stuhy, se promítne do všech mediatypů. K vidění bude v televizi, outdooru, v zákaznickém Active Beauty magazínu. „Na dm.cz vznikla ucelená stránka k ženskému zdraví, na kterou se bude přidávat inspirativní a osvěžující obsah po dobu celé kampaně. Také v aplikaci Moje dm čeká na zákazníky a zákaznice dm drogerie mnoho aktivit, například selfcare kalendář, jenž téma ženského zdraví podpoří nejen další nenásilnou edukací, ale i exkluzivními eKupony,“ říká Jiří Peroutka. 

Součástí je i speciální playlist na Spotify, jenž má povzbudit vnitřní krásu a navodit uvolněnou atmosféru. „Playlist doplní i tři podcasty s hostkami, které přes specifické překážky dokázaly najít svou vnitřní sílu a žijí v souladu se svým tělem. Inspirativní poradenství nabídne také vysílání dmLive. To v průběhu léta otevře například téma dámské hygieny nebo péče o pleť a vlasy, související s hormonálním výkyvy,“ doplňuje Peroutka. 

-stk-