ESG iniciativu CME Cares povedou Schwarzová a de Goeij

středa, 31. května 2023, 16:45 Aktuality, TV, Lidé MediaGuru

Televizní skupina CME, pod kterou patří i tuzemská TV Nova, spustila iniciativu na poli udržitelnosti CME Cares. Vedou ji Soňa Schwarzová a Hana de Goeij.

Soňa Schwarzová a Hana de Goeij, zdroj: CME

Soňa Schwarzová a Hana de Goeij, zdroj: CME

Soňa Schwarzová zastává od 1. června pozici CME Chief People and Sustainability Officer. Hana de Goeij se přesouvá na pozici CME Head of Production Sustainability & Responsible Content. Tato nová role pro Hanu de Goeij a rozšířená odpovědnost pro Soňu Schwarzovou byly vytvořeny na podporu nedávno spuštěné ESG strategie s názvem CME Cares.

Značka CME Cares, která vznikla v prvním čtvrtletí roku 2023, je nástrojem skupiny CME pro komunikaci její ESG strategie. Prostřednictvím CME Cares chce skupina přispívat k rozvoji komunit a společenství, v nichž obchodně působí. Zavazuje se také k podpoře udržitelného chování, skupina CME se totiž stala členem UN Global Compact, celosvětové iniciativy sdružující společnosti, které chtějí přispívat ke globální agendě udržitelnosti. 

CME Cares staví na čtyřech hlavních pilířích: odpovědném obsahu, udržitelné produkci, inkluzivních týmech a dotčených komunitách a etických obchodních praktikách. Prostřednictvím těchto čtyř principů chce skupina podporovat diverzitu, inkluzi a společenskou reflexi v rámci výroby obsahu a minimalizovat vliv výroby na životní prostředí. „CME se zavazuje, že bude činit informovaná a inkluzivní rozhodnutí v otázkách se společenským dopadem, podporovat zapojení zaměstnanců a příznivé pracovní prostředí a zajišťovat etické a transparentní obchodní praktiky tak, aby ochránila zainteresované subjekty a přispěla k vytvoření udržitelné a spravedlivé společnosti," uvedla společnost v tiskovém oznámení.

CME Cares byla spuštěna v dubnu a květnu 2023 v šesti zemích. Její klíčové principy se mají do budoucna stát integrální součástí provozu, kultury a obchodních zvyklostí skupiny CME.

CME provozuje televizní stanice a SVOD službu Voyo v Bulharsku, Česku (skupina Nova), Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku.

-mav-